5 sprawdzonych faktów o lumpeksach!

with Brak komentarzy

Lumpeks, second hand lub szmatex. Jak kto woli, jak kto lubi. Miejsce pełne inspiracji i perełek ubraniowych, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu. Dlaczego warto chodzić, kupować w lumpeksach? Wreszcie jak szukać, żeby znaleźć? Przygotowałam dla Was cenne porady, których sama przestrzegam!

1. Zasada I nigdy z koleżanką

O ile wspólne zakupy z przyjaciółkami to frajda o tyle wspólne wycieczki do second handu zawsze kończą się nie najlepiej. W lumpeksach szperamy, przerzucamy sterty rzeczy tylko po to, by po kilku godzinach wreszcie coś odnaleźć. Po co zatem robić sobie niepotrzebną konkurencję? Gwarantuję Ci, że przy złej passie to koleżanka zawsze znajdzie coś ciekawszego od Ciebie. Nie daj Boże Ty znajdziesz coś fajnego, a koleżance będzie to lepiej pasowało. Umrzesz z zazdrości!

źródło: pocogaleria.pl

2. Nie przeglądaj tylko ubrań w swoim rozmiarze

Przejdź się także na dział męski czy dziecięcy. Kobiety lubią chować tam cenne nabytki po to, by spokojnie mogły tam przeleżeć do kolejnej obniżki. Ja wiele razy znalazłam jakąś ciekawą sukienkę właście w stercie ubranek dla dzieci. Dla jasności nie noszę wcale rozmiaru dziecięcego. Wręcz przeciwnie. Mam 170 cm wzrostu i ledwo dopinam się w M.

źródło: pocogaleria.pl

3. Nie bój się wchodzić do miejsc z wyceną

Fakt pierwszego dnia od nowej dostawy, z reguły jest tam dosyć drogo. Jednakże po kilku dniach można wyszukać już coś w bardziej okazyjnej cenie. Czasem zresztą w lumpeksach z wycenionymi ubraniami sa także wydzielone kosze, gdzie ubrania przez cały czas są spzedawane na kilogramy. Jesli utrafimy coś bardzo lekkiego to zapłacimy dosłownie kilka złotych.

źródło: biznes.banzaj.pl

4. Góra torebek

A na samym jej dnie najlepsze. Zasada znana od dawien dawna. Zakopywanie torebek oraz butów na dnie lumpeksowych koszy to idealne zagranie pań, które chcą za kilka dni przybyć po upragniony egzemplarz.Wiele razy znalazłam porządną skurzana torebkę zawiniętą gdzieś pod plecak.

Uważajcie kosze z torebkami to naprawdę cenne źródło poszukiwań.

źródło: lukrowanababka.blox.pl

5. Dzień dostawy – dzień świra

Oczywiście wówczas towar jest najlepszy. Nie ma wątpliwości, czy jednak masz ochotę przeciskać się przez te wszystkie kobiety. Pewnie i tak w rezultacie wydrą Ci coś z ręki. Zresztą mało przyjemne jest przepychanie się pomiędzy stadem rozwrzeszczanych ludzi. Poszukiwania w lumpeksach najlepsze sa wtedy, gdy mamy spokojny dostęp do każdej półki i kosza.

Zostaw Komentarz