7 ćwiczeń na płaski brzuch

with Brak komentarzy

Płaski brzuch to prawdziwy symbol zgrabnej sylwetki. Utożsamiany z atrakcyjnym wyglądem, jest celem samym w sobie wśród tych, którzy poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne, starają się go uzyskać. Często niestety rezultaty przychodzą bardzo powoli i są przy tym niezbyt satysfakcjonujące, co przyczynia się do odpuszczania kolejnych treningów, a w konsekwencji całkowitej rezygnacji z regularnej dawki ruchu. Poniższe ćwiczenia pozwolą Wam w nieco inny sposób spojrzeć na prawidłowo wyglądający trening oraz osiągnąć lepsze efekty.

Nożyce w pionie

Połóż się na podłodze z rękoma położonymi wzdłuż tułowia. Stopniowo oderwij barki od ziemi, nogami wykonując szybkie ruchy nożyc w pionie. Unoś nogę do momentu, w którym tworzy ona kąt 45 stopni wraz z podłożem, po czym obniżaj do 3 cm nad poziomem parkietu. Zalecana dawka to 30 powtórzeń w 3 seriach.

 

Deska

Deska, zwana inaczej plankiem, to proste ćwiczenie, które w sposób bardzo skuteczny modeluje całą sylwetkę, nie tylko brzuch. Jak wykonać ją w sposób prawidłowy? Należy przyjąć pozycję jak do pompki, rozstawić ręce na szerokości ramion, stopy na szerokości barków, wciągnąć brzuch oraz wyprostować plecy. Na początku należy wytrzymać w tej pozycji około 30 sekund, wykonując po 3 serie, oraz ćwiczyć to 3 razy w tygodniu. Następnie należy stopniowo wydłużać czas przebywania w tej pozycji o ok. 15 sekund. Na początku może być dość ciężko, jednak mięśnie będą z czasem ulegać wzmocnieniu, przez co w niedługim okresie będzie Ci znacznie łatwiej.

 

Prostowanie tułowia na krześle rzymskim

Na krześle rzymskim, który jest podstawowym elementem wyposażenia każdej siłowni, należy przyjąć pozycję, po czym w maksymalnym stopniu pochylić się, a następnie wyprostować tułów. I tak kilka serii po 10-12 razy…

 

Unoszenie ramion wraz z nogami

Połóż się płasko, umieść wyprostowane ręce za głową, a następnie zablokuj stawy w łokciach oraz w kolanach. Unieś równocześnie ramiona i nogi tak, aby dotknąć palców stóp, po czym wytrwaj w takiej pozycji przez kilka sekund. Najlepsze rezultaty wspomniane ćwiczenie przynosi po wykonaniu 10-12 powtórzeń w 3-4 seriach.

 

Skrętoskłony

W tym ćwiczeniu należy zginać tułów, kierując lewe ramię do prawego kolana, z rękami trzymanymi za głową w 3 seriach po 30 powtórzeń.

 

Ćwiczenia kardio

Duży wpływ brzuszków na powstawanie mięśni brzucha to niestety mit. Tak naprawdę najlepsze rezultaty przynoszą najczęściej aktywności, których tradycyjnie nie wiążemy bezpośrednio z powstawaniem sześciopaku lub z płaskim brzuchem. O czym mowa? Zwykłe bieganie czy jazda na rowerze w znacznie większym stopniu wpływają na rozwój tychże partii mięśni, o czym najlepiej świadczy sylwetka osób uprawiających wspomniane dyscypliny w sposób wyczynowy.

 

Ćwiczenia ze sprzętem

Większość wymienionych wyżej ćwiczeń z powodzeniem praktykować możemy we własnym domu, bez pomocy żadnych wyszukanych urządzeń. Siłownia oferuje natomiast nam sprzęt, który także pomoże w uzyskaniu wymarzonych rezultatów. Sposobów jest wiele, tutaj możesz sięgnąć po więcej http://www.menshealth.pl/fitness/Wzor-na-plaski-brzuch-dieta-i-trening-na-odchudzanie,5526,1.

Płaski brzuch to w wielu wypadkach wynik poświęceń oraz ciężkiej pracy. Bez tego ciężko o zadowalające rezultaty. Ważne jednak, aby wykonywać ćwiczenia, które są jak najbardziej skuteczne, umożliwiające osiąganie zauważalnych efektów w znacznie krótszym czasie.

Leave a Reply