City break za granicą – jak się do tego zabrać?

with Brak komentarzy

Żyjemy w czasach, kiedy świat stał się dla nas mały. Dzięki liniom lotniczym w krótkim czasie – i za niewielkie pieniądze! – możemy polecieć do innego państwa i poznać nową kulturę. Właśnie dzięki temu coraz częściej decydujemy się na spędzenie weekendu za granicą. Oto parę praktycznych porad dla początkujących podróżników.

Nie rób nic pod wpływem emocji

Wielokrotnie sama złapałam się na tym, że widząc tanie loty w jakieś świetne miejsce w ostatniej chwili powstrzymywałam się przed ich zakupem. Takie impulsywne działania mogą okazać się niezbyt korzystne w skutkach. Gdy już zainteresuje nas jakiś kierunek, warto go sprawdzić pod paroma względami:

  • Jaka obowiązuje tam waluta? Jakie są ceny jedzenia, hoteli, paliwa?
  • Jak wygląda oferta hotelarska? Czy znajdziemy tam nocleg w przystępnej cenie i odpowiadających nam warunkach?
  • Czy to miejsce zapewni nam rozrywki, których szukamy?

Dobrym przykładem jest tutaj Islandia. Piękna, baśniowa kraina, pełna zjawisk niespotykanych w żadnym innym miejscu na świecie. Kusi, a loty z Polski na Islandię są bardzo tanie. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie fakt, że podróżowanie po wyspie jest dla Polaków relatywnie drogie, tak samo jak noclegi i wyżywienie. Ten przypadek idealnie pokazuje, że niedrogie loty nie zawsze gwarantują nam ekonomiczny wyjazd.

Dokładnie sprawdź lotnisko

Linie lotnicze oferujące tanie loty mają to do siebie, że zazwyczaj lądują na lotniskach oddalonych od centrum najbliższego miasta. Jeśli nie planujemy wypożyczenia samochodu na czas podróży to warto sprawdzić tą odległość i połączenia komunikacyjne. Spotkałam się z przypadkiem, że koszty transportu z lotniska do centrum były prawie tak wysokie, jak cena samego biletu lotniczego! W takim wypadku warto zainwestować trochę więcej i wylądować bliżej miasta, bądź zastanowić się nad wcześniej wymienionym wynajęciem samochodu.

Rozpatrz możliwości komunikacyjne

Apropo samochodu – jest to duże ułatwienie dla tych z nas, którzy nie chcą zbyt wiele czasu poświęcić na rozpatrywanie różnych możliwości transportu publicznego. Wynajęcie samochodu to inwestycja w wygodę, ale też niebezpieczeństwo otrzymania mandatu – nie zawsze rozumiemy system parkowania w danym kraju – i przede wszystkim koszty. Jeśli nie jesteśmy do tego przekonani, to przed wyjazdem trzeba poczytać o komunikacji w danym miejscu. Najbardziej istotne jest znalezienie informacji o korzystnym transporcie z lotniska do naszego miejsca noclegowego.

Zarezerwuj miejsce do spania

Jeśli chodzi o noclegi to jest bardzo dużo stron, dzięki którym możemy wcześniej zarezerwować pokój w hotelu czy domek przy plaży. Jest to bardzo dobra opcja, ponieważ można wcześniej skontaktować się z danym obiektem i ustalić godzinę przybycia czy inne niestandardowe warunki pobytu, jak na przykład przyjazd ze zwierzętami czy uczulenie na pierze.

Podsumowując

Organizacja city breaku to sprawa bardzo prosta, trzeba tylko wiedzieć czym się kierować przy wyborze miejsca i na jakie aspekty zwracać uwagę. Po paru porażkach i niepotrzebnie wydanych pieniądzach – bo przecież każdy uczy się na własnych błędach – jesteśmy w stanie zaplanować świetny wypad za nieduże pieniądze.

Zostaw Komentarz