Czy wiemy jak kupować buty?

with Brak komentarzy

Najpierw kupujemy buty, a później narzekamy jakie to one nie są niewygodne! A może to my po prostu źle dobieramy buty do naszej stopy? Często kupujemy buty pod wpływem chwili. A bo są tanie, a bo są na promocji, a bo są modne. Nie trzeba chyba długo nikomu mówić jakie konsekwencje mają takie zakupy…

But to nie jest sukienka, którą możemy zwężyć lub spodnie, którym skrócimy nogawki. Musimy być świadomi tego, że będzimy zmuszeni chodzić w takim modelu jaki zakupiliśmy.

Buty to nie jest zakup tani. Często wydajemy na nie więcej niż 100 zł. Warto zatem za taką cenę zapewnić sobie nieco wygody, a nie męczyć się w niewygodnym obuwiu.

Co jest ważne?
Oczywiście rozmiar. To w tej kwestii najczęściej popełnimy błędy.
Palce powinny być w niewielkiej odległości od czubka buta. Tak by w cholewce pozostało troszkę luzu. Ortopedzi uważają, że oprócz solidnego trzymania stopy w cholewce, to właśnie rozmiar jest najważniejszy.

Czego kobiety nie zrobią by wyglądać pięknie…
Okazuje się, że kobiety potrafią latami nosić za małe buty tylko po to by ich stopa wyglądała bardziej atrakcyjnie. W mniejszej cholewce stopa wygląda bowiem na mniejszą i węższą.
Nie jednej z nas zdarzyło się pewnie kupienie za małych lub zbyt dużych butów tylko dlatego, że były na promocji. Niska cena potrafi skusić kobietę nawet do najbardziej dziwnych i nieprzewidywalnych zakupów.

Choroby spowodowane źle dobranymi butami?
Źle dopasowane buty mogą prowadzić nie tylko do różnych chorób stóp ale i do choroby kręgosłupa, nóg, biodra, a także złego nastroju, czy zmęczenia.

Kupujmy buty do noszenia w konkretnych sytuacjach, warunkach
Obuwie, do tzw. codziennego użytku najlepiej jeśli będzie miało zaokraglone czubki, lub ścięte na płasko. Niezbyt dobrym rozwiązaniem są buty z czubkami w szpic. Powodują że palce naszej stopy są ściśnięte i szybko będą nas bolały.
Jeśli na co dzień jesteśmy w ciągłym biegu skupmy się na podeszwie. Ma ona bowiem amortyzować nasze chodzenie po podłożu.
Wnętrze buta powinno być wyściełane skórą, w innym przypadku nasza stopa będzie ciągle się pociła.

Dobrze jest kupować buty po południu kiedy nasza stopa jest już nieco zmęczona. Dlaczego? Taka stopa jest nieco zmęczona i spuchnięta. Zatem ma większe wymagania a my musimy jak najlepiej dopasować buty. Zanim zdecydujemy się na zakup danej pary przymierzmy zarówno lewego jak i prawego buta. Bywa bowiem, że stopa prawa jest nieco mniejsza od lewej lub odwrotnie.

Zapytajmy sprzedawcę o mozliwości zwrócenia obuwia oraz gwarancję na dany produkt. Pamiętajmy przy tym, że normalnie każdemu konsumentowi należy się dwu letni okres na reklamację obuwią. Wystarczy okazać sprzedawcy paragon fiskalny z widoczną data oraz ceną obuwia. Jesli okaże się, że dane obuwie rzeczywiście podlega reklamacji sprzedawca ma obowiązek albo naprawić obuwie, albo oddać nam gotówkę albo wymienić stary produkt na nowy.

Zostaw Komentarz