Depilacja laserowa – fakty i mity

with Brak komentarzy

Metod usuwania owłosienia jest naprawdę wiele. Wszystkie ścigają się między sobą ceną i trwałością efektów, ale też czasem trwania. Najpopularniejszym zabiegiem stała się ostatnio depilacja laserowa, która zapewnia długotrwałe efekty, a nawet całkowite pozbycie się owłosienia. Jednak, jak zawsze, pojawiło się wiele mitów, które postaramy się obalić.

Dla kogo?

Zabieg ten jest dla wszystkich, choć skierowany jest szczególnie do kobiet, u których powszechnie stosowane, tradycyjne metody depilacji zawodzą, powodują podrażnienia lub negatywnie wpływają na odrastanie – włoski odrastają szybciej, są gęstsze, często wrastają w skórę. Jednak każda z nas może się na niego zdecydować, nawet gdy zwyczajnie przeszkadza nam częste golenie się, choć wiąże się to z większymi kosztami.

Depilacja laserowa jest naprawdę skuteczna i niejednej kobiecie doda pewności siebie, o ile oczywiście zabieg wykonamy w renomowanym i profesjonalnym punkcie, jak https://instytutbeautyderm.pl/. W Instytucie Urody Beauty Derm wykorzystuje się najwyższej jakości laser diodowy Lightsheer, który daje absolutną skuteczność i bezpieczeństwo.

Obalamy mity

Pierwszym mitem jest, że każdy może poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Istnieje naprawdę dużo przeciwwskazań, które powinny zostać przedstawione podczas pierwszej wizyty u kosmetologa. Najczęściej są to choroby skóry, serca, zaburzenia hormonalne i przyjmowane leki. Szczegółowy wywiad to podstawa.

Często usłyszeć można, że wystarczy tylko jeden zabieg, by na stałe pozbyć się owłosienia – mit! W czasie depilacji laserowej zniszczeniu ulegają włosy, będące w fazie wzrostu, a nie te pozostające w fazie przejściowej i spoczynkowej. Dlatego zabiegi należy wykonywać w 6-8 tygodniowych odstępach czasu, a ich ilość ustala się indywidualnie, w zależności od koloru włosków – zwykle jest to od 3 do 6 zabiegów.

Kolejnym mitem jest opinia, że depilacja laserowa nie działa na wrastające włoski. Laser usuwa niechciane włoski, wypalając je od samej cebulki – nie ma znaczenia czy rosną prawidłowo, czy nie.

Fakty – cała prawda o depilacji laserowej

Zabiegi depilacji laserowej są całkowicie bezpiecznie – nie niosą za sobą ryzyka oparzenia czy uszkodzenia skóry. Podczas pierwszej wizyty można usunąć od 40 do 60% owłosienia wybranej partii ciała: twarzy, pach, czy okolic bikini, a trwałe efekty widoczne są już po 3-4 powtórzeniach. W ten sposób możemy pozbyć się nawet do 90% niechcianych włosków, a w razie potrzeby, po około 2 latach można zdecydować się na jeden zabieg, którego celem jest utrwalenie rezultatów.

Faktem jest również, że po depilacji laserowej nie można się opalać. Nawet gdy jest to strefa przykryta ubraniem, jak np. bikini, to warto na nią nanieść krem o wysokim SPF. Prawdziwa jest też opinia, coraz częściej wygłaszana przez profesjonalne gabinety kosmetyczne, że laserowo usunąć można nawet bardzo jasne włoski, choć wymagać to może większej ilości zabiegów.

Pozostaje jeszcze kwestia, istotna na pewno dla osoby rozważającej wykupienie pakietu zabiegów: czy to boli? Jest to indywidualna sprawa, bo każdy z nas ma inny próg odczuwania bólu, jednak przeważnie zabieg uznawany jest za bezbolesny, powodujący chwilowy dyskomfort lub ukłucie. By zredukować nieprzyjemne doznania, przed zabiegiem warto poprosić o aplikację znieczulającej maści albo schłodzenie miejsca poddawanego laserowi.

Leave a Reply