Dlaczego warto kupować ubrania z jedwabiu?

with 1 komentarz

Kiedy udajemy się na zakupy powinniśmy mieć jakieś pojęcie o materiałach, z których szyte są ubrania. Nie każdy z nich bowiem zapewni nam wysoką jakość wybranej bluzki albo sukienki. Żeby nie kupować sztucznych, szybko niszczejących ubrań warto poznać jedwab – naturalną, przewiewną tkaninę, która doskonale sprawdzi się w lecie i zimą. Dlaczego?

Naturalność

Jedwab nie jest sztuczny i to jest jego główna zaleta. Uzyskiwany jest bowiem z oprzędów gąsienic jedwabnika hodowlanego bądź dzikiego a sztuka jego tworzenia poznana została w Chinach już około pięciu tysięcy lat temu. Jedwab jest tkaniną pochodzenia zwierzęcego a zatem jak najbardziej naturalną, z czego wynika wiele jej fantastycznych właściwości.

Trwałość

Ubrania z tej tkaniny charakteryzują się wysoką jakością i niskim stopniem zużywania się. Wszystko dzięki temu, że materiał ten jest niesamowicie wytrzymały. To niezwykłe, biorąc pod uwagę jak cienkie są nici jedwabne.

Rozciągliwość

Tkaniny jedwabne mają to do siebie, że można je dość mocno rozciągać i okazują się na to odporne. Lepiej jednak uważać, gdy materiał jest mokry – wówczas należy traktować go delikatnie. Po praniu najlepiej nie wyciskać z niego za bardzo wody, gdyż może to sprawić, że go uszkodzimy.

Właściwości jedwabiu

Ubrania z tego materiału są idealne na lato, ale także świetnie sprawdzą się zimą. Jak to możliwe? Dzięki termoregulacyjnych właściwościach jedwabiu, ciuchy, które są z niego wyprodukowane latem nas chłodzą a zimą ogrzewają. To bardzo przydatna cecha. Kolejną zaletą jedwabiu jest niebywale wysoka higroskopijność. Jest on w stanie wchłonąć nawet 30 procent wody i to bez mokrych plam!

Hipoalergiczny materiał

Jedwab jest dobry dla wszystkich, bowiem kompletnie nie uczula. Dlatego właśnie osoby, które mają bardzo wrażliwą skórę mogą spokojnie kupować jedwabne ubrania i nie przejmować się żadnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami ich noszenia.

Wygląd

Poza wszelkimi zaletami, jakie posiada jedwab od strony praktycznej, istnieje również strona estetyczna. Wizualnie tkanina ta również ma wiele zalet. Jest po prostu piękna i zachwycająca. Świetnie sprawdza się zarówno jako apaszka, suknia wieczorowa oraz zwykła bluzka na co dzień. Jedwab jest lśniący, szlachetny i dodaje bardzo dużo klasy i stylu.

Kupujmy wysokie gatunkowo tkaniny

Ubrania, nawet jedwabne, mogą być niskiej jakości. Zależy to bowiem od rodzaju splotu i tego jak zostanie on wykonany. Nierzadko możemy trafić na mieszkankę materiałów, w której jedwab jest tylko dodatkiem. Nie warto kupować ubrań ani tkanin niewiadomego pochodzenia oraz bez upewnienia się, że są one dobrej jakości. Znaleźć można bardzo dobre jedwabie w Sklep Bławatny, gdzie wybór jest ogromny a wysoka klasa materiałów to zupełnie normalna sprawa.

Jedwabne tkaniny mają wiele zalet. Warto mieć w garderobie ubrania uszyte z tego materiału, ponieważ są trwałe, wygodne i praktyczne a przy tym niezwykle piękne, luksusowe oraz delikatne. Jedwab jest przyjemny w dotyku, połyskliwy i sprawia, że każdy ciuch prezentuje się elegancko a jednocześnie daje nam swobodę ruchów i nie musimy się martwić o to, że za bardzo się spocimy. A nawet jeśli to co z tego? Przecież tkanina ta jest na tyle higroskopijna, że pomoże nam to ukryć.

Jedna odpowiedz

  1. Amelia
    | Odpowiedz

    Jako alergik bardzo chętnie kupuję ubrania z jedwabiu. Akryl i poliester zawsze mnie uczulały, dlatego naturalne tkaniny to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Jedwab jest piękny, szlachetny i miły w dotyku. Nie znam osoby, która źle by się czuła w jedwabnym ubraniu.

Zostaw Komentarz