Główne trendy kosmetyczne w roku 2019

with Brak komentarzy

Najnowsze trendy w branży kosmetycznej opierają się na szeroko rozumianej ekologii i zwiększeniu świadomości klientów. Z tego względu na topie są aktualnie kosmetyki z naturalnym składem, bazujące na roślinach. Dodatkowo stawia się nacisk na ekologiczne rozwiązania, które mają na celu respektowanie naszego środowiska. Polscy konsumenci również zaczęli przekonywać się do polskich marek. Czytając ten artykuł, poznacie konkretne trendy, które wiodą prym w tym roku w branży beauty.

Zero waste również w kosmetykach

Zwrócenie uwagi społeczeństwa na to, jak duży wpływ mają nasze działania na stan środowiska, sprawiło, że nawet do branży kosmetycznej dotarła moda na zminimalizowanie marnotrawstwa. Z tego względu konsumenci zaczęli zwracać uwagę na opakowania, w których znajdują się kosmetyki i unikają tych wykonanych z tworzyw sztucznych, szczególnie plastiku. Aktualnie coraz bardziej popularne stają się opakowania biodegradowalne.

Prosty, naturalny skład

Ze względu na postęp informacyjny, który rozpoczął się wraz z rozpowszechnieniem internetu, konsument stał się panem swojego losu, dzięki czemu w krótkim czasie może poznać się na czymś, o czym wcześniej nie miał zielonego pojęcia. Dzięki temu klienci już nie dają się tak łatwo nabierać firmom kosmetycznym, które często szyfrując dany składnik na etykiecie, wprowadzając konsumentów w błąd, lub pozostawiały ich w korzystnej dla wielkich koncernów, niepewności. Aktualnie stawia się na krótki, naturalny skład, który zapewni naszej skórze odpowiednie odżywienie i pielęgnację.

Polskie marki

Ze względu na coraz większą świadomość konsumentów, dotyczącą tego, jak duże znaczenie ma wspieranie lokalnych marek, wzrosła chęć do kupowania produktów polskich producentów. Oczywiście firmy takie jak Ziaja  były popularne dużo wcześniej, jednak pojawiają się nowe marki, przykładem może być Tołpa, która już zyskała sobie szerokie grono fanek. Warto wspomnieć, że Tołpa także wykorzystuje w swoich produktach wyłącznie naturalne składniki.

Kosmetyki anti-pollutuion

Utrzymujący się smog w miastach nie przynosi jedynie przykrych konsekwencji naszym płucom, ale i całemu organizmowi. Wpływa także niekorzystnie na kondycję naszej skóry, powoduje on między innymi szybsze starzenie skóry, wysuszenie się jej oraz pojawianie się niedoskonałości. Z tego powodu firmy kosmetyczne zaczęły tworzyć specjalne linie, które są przeznaczone do pielęgnacji skóry narażonej na zanieczyszczenia związane z czynnikami zewnętrznymi. Ich skład jest bogaty w witaminy A i E, ponieważ zwalczają one wolne rodniki.

Trendy w branży kosmetycznej opierają się przede wszystkim na świadomości współczesnych konsumentów, którzy chcąc żyć w zgodzie z naturą, pragną również dokonywać trafnych kosmetycznych wyborów. W 2019 roku królują trendy związane z ekologią, ideą zero waste, czy linią kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych do ochrony skóry przed czynnikami zewnętrznymi.

Zostaw Komentarz