Jak dobrać łóżko do sypialni – poradnik

with Brak komentarzy

Choć dla niektórych sen jest zmarnowanym czasem, to jednak tak zostaliśmy zaprojektowani, że jest on nam do życia niezbędny. Podczas snu spędzamy 1/3 życia, fakt ten dość przerażający, powinien skłaniać nas do refleksji nad tym, jakiej jakości snu dostarczamy naszym organizmom. Warunkiem dobrego odpoczynku jest odpowiednio dobrane łóżko. Oprócz wygody, które powinno nam ono zapewniać, musimy również zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, wygląd i to jak się prezentuje w zestawieniu z innymi elementami naszej sypialni. Artykuł ten dostarczy Wam porad dotyczących doboru łóżka do Waszej sypialni.

Rozmiar – meble na wymiar

Jednym z czynników, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru łóżka, jest jego rozmiar. Musimy wybrać takie, które będzie dla nas odpowiednie. Jeżeli chodzi o łóżka dwuosobowe, to standardowym wymiarem jest model 180/200 cm, jest to rozmiar komfortowy dla dwójki przeciętnych ludzi. Jednak jak wszyscy wiemy, przeciętny człowiek nie istnieje, dlatego świetnym rozwiązaniem jest wybór rozmiaru łóżka stricte pod nasze oczekiwania. Takimi projektami zajmują się firmy, które oferują meble do sypialni na wymiar. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli dopasować rozmiar łóżka do naszych sylwetek, potrzeb, jak i wymiarów naszej sypialni. Meble do sypialni, które są specjalnie personalizowane pod klientów, oferuje firma: https://krakowska31.pl/sypialnie/.

Odpowiedni styl

Obecnie najpopularniejszym trendem w urządzaniu sypialni jest trzymanie się klasyki. Dlatego chętnie kupujemy drewniane ramy łózek, w których śpimy i relaksujemy się. Takie klasyczne łóżka są bardzo intuicyjne w złożeniu i może właśnie temu zawdzięczają swoją popularność. Składają się one z ramy, stelażu, który jest odpowiedzialny za podtrzymanie materaca oraz właśnie materac. Jednak niektórzy decydują się także na bardziej designerskie opcje, na przykład na łóżka tapicerowane, które oprócz podstawowych części posiadają także różnej wielkości zagłówek, który jest obity skórą, przeważnie ekologiczną lub ozdobną tkaniną.

W momencie, gdy chcemy urządzić sypialnię w stylu industrialnym ani łóżko klasyczne, ani tapicerowane nie będzie nam szczególnie pasować, dlatego rozwiązaniem jest jego wersja metalowa. Taka wersja sprawdzi się również w sypialni zachowanej w stylu romantycznym.

Materac

Tak jak wcześniej zostało wspomniane, jednym z kluczowych elementów łózka jest oczywiście materac. To właśnie od niego zależy, czy będziemy dostarczać naszemu organizmowi odpowiedni odpoczynek, podczas tej kilkugodzinnej przerwy od codziennych obowiązków. Wybór materaca również zależy od naszych preferencji. Aktualnie istnieje kilka rodzajów materacy, są to między innymi, sprężynowe, lateksowe, z różnego rodzaju pianek, czy typu futon. Te ostatnie są obecnie uznawane za wyjątkowo wygodne dla większości społeczeństwa oraz w 100% naturalne, składają się z wielu warstw bawełny i innych surowców, na przykład lateksu, czy kokosu.

Funkcjonalność

Oczywiście oprócz tego, że łóżko musi być do nas dopasowane i odpowiadać naszej wygodzie, powinno również spełniać inne funkcje. Jeżeli posiadamy niewielką sypialnię, to na pewno zależy nam  na oszczędności miejsca, dlatego kupmy łóżko, które posiada specjalną szufladę na pościel, dzięki czemu nie będziemy musieli zaopatrywać się w specjalne kosze do jej przechowywania. Niektóre z projektów łózek posiadają również szafki nocne, które są przytwierdzone do ramy. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które zapobiega przesuwaniu się tych niewielkich mebli, które jest na dłuższą metę uciążliwe.

Dobór łóżka do sypialni wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Oprócz tego, że łóżko musi się nam podobać, powinno również pasować do stylu, w którym zaaranżowana jest sypialnia. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, jak ważny jest dobór odpowiedniego materaca. Należy również zastanowić się jak sprytnie wykorzystać ten duży mebel, w którym można przykładowo przechowywać również pościel.

Zostaw Komentarz