Jak mądrze kupować na wyprzedażach?

with Brak komentarzy

Styczeń to czas największych obrotów w galeriach i sieciówkach. Po urwaniu głowy z kupowaniem świątecznych prezentów możemy pozwolić sobie na odrobinę przyjemności i upolować coś dla siebie na promocjach. Tylko jak kupować mądrze na wyprzedażach, żeby nie stracić majątku na rzeczy, które tak naprawdę nie są nam potrzebne? Oto kilka porad.

  1. Przejrzyj zawartość swojej szafy

Zanim wybierzemy się na wyprzedaże zastanówmy się, czego w naszej szafie brakuje, a czego mamy nadmiar. Warto także zrobić małe czystki – wiadomo, że w obecnej fali wyprzedaży będziemy kupować przede wszystkim rzeczy zimowe, więc sprawdźmy czy kurtka z zeszłego roku nie jest już przypadkiem za mała, a podeszwa od starych traperów się nie rozkleiła. Dzięki temu będziemy mniej więcej wiedzieć, czego potrzebujemy, a jednocześnie zrobimy miejsce na nowe rzeczy.

  1. Wyznacz budżet

Skoro już wiesz, jakich rzeczy w Twojej szafie brakuje, na spokojnie przekalkuluj ile chcesz na nie wydać. Wyznacz maksymalną kwotę, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na daną rzecz, tak aby starczyło Ci na wszystko, co zaplanowałaś. Budżet też będzie zależny od tego, czy na promocje ruszasz na początku stycznia, czy później. W pierwszej fali wyprzedaży będziesz miała większy wybór, jednak dopiero później następują spore obniżki cenowe. Musisz sama zdecydować, czy chcesz podjąć to ryzyko.

  1. Wybierz dobry czas

Przeceny w galeriach bywają istnym piekłem jeśli chodzi o ilość klientów i bałagan panujący w sklepie. Pracownicy sieciówek mają także bardzo dużo pracy i nie są tak skłonni do pomocy jak zazwyczaj. Warto więc na takie zakupy wybrać czas, kiedy w sklepie nie będzie dużego ruchu. Najlepiej wybrać się tam w tygodniu w godzinach, w które większość ludzi pracuje. Zdecydowanie nie polecam wycieczki do galerii w godzinach popołudniowych, czy w trakcie trwania weekendu.

  1. Zwracaj uwagę na fasony

Pamiętaj, żeby wybierać ubrania, w których czujesz się dobrze i które krojem i kolorem pasują do Twojej sylwetki. To, że coś jest w super cenie nie oznacza, że musisz to kupić. Oczywiście wyprzedaże są od  tego, aby trochę poeksperymentować ze swoją szafą, ale nigdy nie przedkładaj tego ponad zaplanowaną listę zakupów. Nigdy do końca nie wiesz, czy bluzka w nowym dla Ciebie fasonie stanie się Twoim osobistym hitem, czy jednak kitem kolejnego sezonu.

  1. Dokładnie oglądaj każdą rzecz

Przymierzając ubrania zwróć uwagę na wszystkie aspekty. Warto przeczytać skład, zainteresować się materiałem i strukturą. Zawsze lepiej jest inwestować w artykuły wyższego gatunku, ponieważ dłużej nam posłużą. Poza tym na przecenach ubrania często się niszczą, drą, zaciągają i brudzą. Zwróć na to uwagę i jeśli znajdziesz jakieś mankamenty zapytaj obsługi, czy są w stanie coś z tym zrobić, bądź jeszcze bardziej zaniżyć cenę. W końcu małą plamkę na rękawie można sprać i cieszyć się nowym, jeszcze tańszym ubraniem.

Zostaw Komentarz