Jak zaradzić wypadającym włosom?

with Brak komentarzy

Wypadające włosy same w sobie nie stanowią powodu do niepokoju. Jest to proces naturalny – każdy z nas traci zazwyczaj około stu włosów dziennie. Jednak niekiedy problem ten zaczyna przybierać większe rozmiary, sprawiając że nasza fryzura nie wygląda tak dobrze, jak byśmy sobie tego życzyli. Jak zaradzić wypadającym włosom?

 

Przyczyny wypadających włosów tkwiące w naszym organizmie

Wypadanie włosów to sygnał wysyłany przez nasz organizm, że nie wszystko jest z nim w najlepszym porządku. Najczęstszymi przyczynami takiego stanu rzeczy jest nadmierny, długotrwały stres oraz niedobór witamin i składników odżywczych. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie próba redukcji stresujących wydarzeń oraz ich wpływu na nas, np. poprzez zmianę nastawienia psychicznego czy różnego rodzaju techniki relaksacyjne. W sytuacji niedoborów szczególne znaczenie w kontekście wypadania włosów mają witaminy A i E oraz cynk. Dlatego też warto zadbać o dietę bogatą we wspomniane składniki – szczególnie sprawdzą się tutaj produkty takie jak nabiał, jajka, warzywa i owoce oraz pestki słonecznika i dyni.

 

Niewłaściwa pielęgnacja

Niewłaściwa pielęgnacja to kolejna możliwa przyczyna występowania problemu. Najczęściej popełniane błędy to:

  • zbyt rzadkie mycie włosów, które sprawia, ze osiadające się na nich zanieczyszczenia w znacznym stopniu obciążają je i oslabiają, powodując wypadanie,
  • zbyt częste farbowanie,
  • nadużywanie lokówki i prostownicy,
  • częste suszenie włosów za pomocą strumienia gorącego powietrza,
  • szarpanie włosów w czasie czesania lub zbyt ciasne ich upinanie,
  • mycie włosów za pomocą gorącej wody,
  • zbyt czeste zmienianie szamponu.

Redukcja tego typu szkodliwych nawyków powinna przynieść widoczne rezultaty.

 

Zastosowanie odpowiednich środków do pielęgnacji

W eliminacji problemu wypadających włosów mogą pomóc odpowiednio dobrane środki pielęgnacyjne. Producenci oferuje wiele różnego rodzaju preparatów, które w większym lub mniejszym stopniu umożliwiają podjęcie walki ze wspomnianą dolegliwością, a ich skuteczność może być bardzo różna. Możemy w związku z tym wybierać między szamponami przeciw wypadaniu włosów , odżywczymi lotionami, maskami wzmacniającymi czy ochronnymi ekstraktami. Wybór jest tutaj naprawdę spory, wystarczy dobrze przyjrzeć się tego typu produktom, aby z dużym prawdopodobieństwem wybrac dla siebie odpowiedni.

Możemy postawić także na naturalne sposoby. Świetnie sprawdza się np. zrobiona w warunkach domowych płukanka ziołowa ze skrzypu polnego lub pokrzywy. Ciekawe rezultaty przynosi także maseczka sporządzona z dwóch żółtek jaj i dwóch łyżek olejku rycynowego. Taką miksturę należy nałożyć na włosy na pół godziny, po czym ją spłukać, żeby zaobserwować najlepsze rezultaty.

Wypadające włosy to uciążliwy problem, któremu trzeba zaradzić. Kluczowe dla osiągnięcia tego celu jest właściwe rozpoznanie przyczyn, które umożliwia skuteczną walkę ze wspomnianą dolegliwością.

Zostaw Komentarz