Jaka cera – taka pielegnacja

with Brak komentarzy

Pielęgnacja twarzyOdpowiednia pielęgnacja skóry związana jest z określeniem rodzaju cery. To, jaki rodzaj cery mamy, pozwala nam odpowiednio dobrać kosmetyki, a tym samym odpowiednio pielęgnować skórę.
Cera to nic innego, jak skóra twarzy. To właśnie o nią zazwyczaj troszczymy się najbardziej, to jej poświęcamy najwięcej uwagi. Aby nasza cera była zdrowa, piękna i zadbana, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Zły dobór preparatów może sprawić, że zamiast poprawić wygląd skóry, podkreślimy tylko jej defekty. To, co dobre dla osób posiadających cerę tłustą, wcale nie wychodzi na dobre tym, których cera jest sucha. Tylko odpowiedni dobór kosmetyków może sprawić, że poprawimy wygląd cery i „naprawimy” niektóre z jej defektów.
Stosunkowo rzadko spotyka się cerę normalną. Jej właścicielami zazwyczaj bywają osoby młode i zdrowe. Taka skóra wyróżnia się zdrowym wyglądem, elastycznością, jest tez gładka i napięta.

Częściej spotkać się można z cerą suchą. Jest ona bardziej delikatna i wrażliwa. Pozbawiona odpowiedniej pielęgnacji szybko się starzeje. Sucha skóra jest bardziej podatna na pojawianie się zmarszczek oraz szybciej wysusza się pod wpływem czynników zewnętrznych (np. wiatru, słońca). Nawet mydło może na nią podziałać drażniąco, zatem ci, którzy mają cerę suchą, wyjątkowo starannie powinni dobierać kosmetyki stosowane do pielęgnacji twarzy.

Bardziej odporna jest cera tłusta, jednak i jej posiadacze muszą zadbać o odpowiednią pielęgnację. Cera taka jest gruba oraz lśniąca, dobrze widoczne są na niej ujścia gruczołów łojowych. To właśnie tam tworzą się zaskórniki, przez co może dojść do zakażenia. Z tą cerą związany jest zazwyczaj problem trądziku młodzieńczego, który dla młodych ludzi jest poważnym problemem estetycznym. Pozbawiona odpowiedniej pielęgnacji skóra wygląda mało estetycznie, może sprawiać wrażenie przetłuszczonej, zaś jej „błyszczenie” dla niejednej osoby jest dużym problemem.
Najczęściej występuje jednak cera mieszana. W takim przypadku skóra na bocznych częściach twarzy ma wszelkie cechy cery suchych, zaś cera tłusta pojawia się w środkowej jej części, w szczególności na nosie oraz na brodzie.

Aby wyglądać pięknie, stosuj dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji. Zadbaj też o to, co nosisz i jak się nosisz – bądź oryginalna. Rób zakupy w Decobazaar!

Zostaw Komentarz