Kosmetyczka – co powinna posiadać na swoim stanowisku?

with Brak komentarzy

Nowoczesny klient wymaga, aby salon kosmetyczny, który odwiedza, był profesjonalnie wyposażony. Centrum każdego stanowiska, przy którym pracuje kosmetyczka, musi być więc meblem wysoce zaawansowanym technologicznie czy zaprojektowanym w sposób czyniący ten mebel ergonomicznym i wygodnym miejscem bądź narzędziem pracy. O tym, jakie meble powinny znaleźć się na stanowisku kosmetyczki, aby jej praca przebiegła sprawnie, piszemy poniżej.

Stanowisko do zadań specjalnych

Mebel, którego wartość trudno przecenić w każdym salonie piękności, to wielofunkcyjny fotel kosmetyczny. Zasiada w nim ogromna ilość klientów i to on stanowi niejako bazę do wykonania zdecydowanej większości zabiegów w salonie. Przy nim odbywają się wszelkiego rodzaju zabiegi takie jak maseczki, peelingi, depilacje, masaże itd. Tak często używany mebel musi być więc wykonany z najwyższą starannością, według odpowiedniego projektu. W praktyce oznacza to duży, masywny fotel hydrauliczny, podzielony na kilka segmentów. Wygoda korzystania z takiego fotela opiera się przede wszystkim na jego odpowiedniej budowie – wymiarom, miękkim wypełnieniu i materiale obicia – ale to nie wszystko. Równie ważna jest możliwość łatwej i szybkiej zmiany ustawienia poszczególnych części fotela, a także jego wysokości – wszystko to za sprawą wbudowanych w fotel silników, którymi można sterować przy pomocy prostego w obsłudze pilota.

Jak na dłoni

Nie ma już chyba salonu kosmetycznego, który oprócz świadczenia usług z pielęgnacji ciała nie miałyby w ofercie manicure. Aby kosmetyczka mogła odpowiednio zadbać o dłonie klienta, musi dysponować specjalnym biurkiem kosmetycznym, którego blat jest specjalnie przystosowany do wykonywania wszystkich zabiegów związanych z dłońmi. Mogą się na nim znaleźć takie elementy jak pochłaniacz pyłów, poduszka pod dłonie czy lampa. Zresztą nie tylko blat jest dla kosmetyczki bardzo wygodny – biurka najczęściej wyposażane są w dodatkowe półki czy szuflady, w których można przechowywać wszelkiego rodzaju akcesoria potrzebne do wykonania manicure.

Sprawdź meble kosmetyczne w ModnaKaja.pl.

W trosce o stopy klienta

Klienci salonów kosmetycznych dbają nie tylko o dłonie, ale także o stopy. Dlatego też, aby podczas zabiegu zapewnić klientowi pełen komfort oraz dać mu gwarancję dobrze zorganizowanej pracy, trzeba przeprowadzać pedicure na specjalnie zaprojektowanym do tego celu fotelu. Fotel taki może przyjmować różne formy. Może być wysoce zaawansowanym technologicznie fotelem z podziałem na segmenty, które można dowolnie ustawiać, w tym osobne podparcia dla obu nóg. Może to być też fotel z wbudowanym miejscem na misę elektrycznego masażera stóp, z wbudowanymi funkcjami masażu wodnego i bąbelkowego. Taki fotel, podobnie jak wszystkie inne fotele znajdujące się w salonie kosmetycznym, powinien być bardzo wygodny nie tylko ze względu na ergonomiczny kształt i odpowiednią wielkość, ale również na wypełnienie i materiał obicia – równie przyjemny w dotyku, co łatwy w utrzymaniu.

Leave a Reply