Kosmetyki dla prawdziwych mężczyzn

with Brak komentarzy

Kiedyś krążył mit o tym, że mężczyznom do pielęgnacji wystarcza jedynie mydło. Mit ten został obalony obecnie przez fakt. A fakt brzmi tak, że mężczyznom do pielęgnacji służy szeroki wachlarz kosmetyków. Tych do ciała, tych do twarzy i tych do włosów.

Kosmetyki dla brodatych mężczyzn

Współcześnie wzór mężczyzny stanowi kipiący testosteronem drwal. Odznacza się on bujną fryzurą i jeszcze bujniejszą brodą. Aby jednak dorobić się drwalowych atrybutów, należy odpowiednio wypielęgnować i wystylizować włosy. Pomagają w tym kosmetyki przeznaczone specjalnie dla brodaczy. Wylicza się wśród nich myjące szampony, dostarczające substancji odżywczych odżywki, nawilżające olejki, nawilżające balsamy, układające pomady oraz układające woski. Tworzą je marki, które od lat dbają o mężczyzn i ich zarost. Najbardziej popularne to: Apothecary 87, Captain Fawcett, Percy Nobleman, Pomp & Co, Dr K Soap Company.

Apothecary 87 – olejki i ich obłędnie męski zapach

Sam Martin, brytyjski barman, został pewnego razu doprowadzony do szału przez pachnących w kobiecy sposób brodaczy. Otóż wszyscy oni używali olejków do brody i chwała im za to, jednak olejki te pachniały mało męsko. Jako zagorzały brodacz postawił sobie za cel wypuszczenie linii kosmetyków dla mężczyzn pachnących w obłędnie męski sposób. Nic więc dziwnego, że spośród serii kosmetyków Sama Martina największym zaufaniem cieszy się olejek do brody Apothecary 87.

Captain Fawcett – wąsy zawsze na wosku

Peadboy Fawcett, amerykański kapitan, wyruszył na rejs, z którego już nie powrócił, ale sto lat później odnaleziono jego receptury na kosmetyki do włosów. Wówczas odkryto dlaczego Fawcett zawsze, niezależnie od warunków pogodowych, odznaczał się nienagannie postawionymi i podwiniętymi włosami. Receptur postanowiono nie zmarnować i wykorzystać rozkręcając firmę. Najbardziej popularny kosmetyk tej marki to wosk do wąsów Captain Fawcett.

Percy Nobleman – szampony i odżywki to podstawa

Fredy Furber jako brytyjski fan komiksów, gier i przede wszystkim zarostu, hołdował zasadzie, aby dbać o to, co akcentuje naszą męskość. Tym sposobem stworzył receptury kosmetyków do dbania o włosy na twarzy i na głowie. W efekcie narodziła się marka Percy Nobleman, która z każdego mężczyzny zapragnęła uczynić gentelmana. Najbardziej popularne kosmetyki w tej serii to szampon Percy Nobleman i odżywka Percy Nobleman.

Pomp & Co – pomady z zapachem idą w ruch

Pochodzących z Ameryki bracia Pomp łączyły więzy i krwi i pasja do zarostów. Tak oto narodziła się marka Pomp & Co. Najbardziej znane i lubiane kosmetyki sygnowane logiem tej firmy to nabłyszczające i układające włosy pomady Pomp & Co.

Dr K Soap Company – bez balsamu ani rusz

Dr K Soap Company to irlandzka manufaktura specjalizująca się w wyrobie kosmetyków do ciała, do twarzy i do włosów. Irlandia to kraj, którego symbol stanowi zieleń, między innymi dlatego w kosmetykach od Dr K Soap Company występują tylko i wyłącznie naturalne składniki. Najpopularniejszy kosmetyk w ich ofercie to balsam do brody Dr K Soap Company.

 

Zostaw Komentarz