Mała czarna i szpilki, czyli jak uniknąć wigilijnej gafy?

with Brak komentarzy

Wigilia uznawana jest za jedną z najważniejszych chwil w ciągu roku. Być może dlatego, że tylko tego dnia możemy sobie pozwolić na niezwykłe obżarstwo, bez wyrzutów sumienia, a może dlatego, że tylko wtedy spotykamy się przy jednym stole z całą, naszą rodziną? Jakkolwiek by tego nie rozpatrywać, w wigilijny wieczór na pewno nie możemy sobie pozwolić na jakąś modową wpadkę. Co by powiedziała ciotka, babka i teściowa?
Do świątecznej kolacji zwykle zakładamy różne elementy nasze garderoby. Oczywiście wszystko po to, aby wyglądać niezwykle uroczyście, żeby zrobić dobre wrażenie na całej rodzinie.
Niestety niekiedy nasze modowe oczekiwania różnią się nieco od tych, którymi kierują się nasze ciotki. Jak nie popełnić wigilijnej wpadki ubraniowej? Oto moje przykazania.

sukienka wigilijna
1. Unikaj wszystkiego co, za obcisłe, za krótkie, za…
Szczególnie w znaczeniu zbyt krótkich sukienek, skórzanych spodni, które mocno przylegają do ud oraz bluzeczek, które zapinane na guziki ledwo utrzymują całkiem pokaźny biust. Rodzinka może poczuć się niezręcznie. A wuja spoglądający na Ciebie zamiast na swoją małżonkę zamiast życzeń dostanie kuksańca w twarz.

2. Dobieraj stonowane kolory
Wiem, że święta są od tego, aby się radować i chociażby dlatego chętnie ubrałybyśmy paletę barw, ale w tym przypadku lepiej trzymać się koloru czarnego, białego, czerwonego oraz złota i srebra. Te kilka kolorów najmocniej kojarzy się nam z klasyką, elegancją i szykiem.

wigilia
3. Bądź elegancka
Tego jednego wieczoru w roku postaraj się wyglądać idealnie. Niedozwolone jest wystąpienie w porozciąganym swetrze, w adidasach, rozczochranych włosach. Uszanuj innych tym, jak wyglądasz.

4. Pamiętaj, jaki to dzień
Dlatego nawet jeśli nie lubisz świąt, mierzi się ta cała zabawa w bycie miłym, grzecznym i uśmiechniętym, postaraj się zrobić dobre wrażenie. Czasem najlepszym sposobem na uniknięcie modowej wpadki będzie tradycyjny, czarny sweter w kontraście z białą koszulą i czerwoną spódnicą. Naprawdę tak niewiele trzeba, aby swoim wyglądem nie popsuć prawdziwie świątecznej atmosfery.

christmas

Leave a Reply