Pomada do włosów a rodzaj włosów – jaką wybrać?

with Brak komentarzy

Pomada do włosów to kosmetyk, który potrafi poskromić niemal najbardziej niesforne włosy. Wielu mężczyzn stosuje ich do stylizacji fryzury, a niektórzy nawet do stylizacji brody. Aby dobrać właściwą pomadę do włosów, trzeba przede wszystkim poznać swoje włosy.

Pomady do włosów – kosmetyk stylizacyjny dla mężczyzn

Przeżywające obecnie swój renesans pomady do włosów narodziły się na przełomie lat 50-tych i 60-tych. Zanim stały się dostępne dla każdego mężczyzny, używali ich mężczyźni z wyższych klas. Kosmetyk ten rewelacyjnie stylizuje fryzurę, a nawet brodę. Pomady do włosów tworzy się na bazie wosku, choć spotyka się też takie, które tworzy się na bazie wody. Zawierają chwytający wosk i nabłyszczającą wazelinę, w zależności od rodzaju pomady w różnych proporcjach. Należy pamiętać, że pomady sprawdzają się bardziej u mężczyzn pragnących swoje włosy przygładzić, niż u mężczyzn pragnących swoje włosy postawić lub roztrzepać. Pomady jako jedne z najpopularniejszych kosmetyków do włosów produkuje wiele marek. Do znanych i lubianych kosmetyków tego typu należy na przykład pomada do włosów Apothecary 87. Firma ta słynie z produkcji pachnących męsko olejków do bród. Założył ją barman, który uwielbiał brody, ale nie znosił zniewieściałych zapachów olejków do nich.

Ciężkie pomady – najlepsze dla mocniejszych włosów

Pomady ciężkie sprawdzają się na włosach dłuższych, grubszych lub kręconych. To kosmetyki zawierające dużo wosku w celu mocnego chwytu włosów. Nadają się do stylizacji fryzur w typie pomp, to znaczy postawionych głównie od strony grzywki.

Średnie pomady – najlepsze dla umiarkowanych włosów

Pomady średnie sprawdzają się niemal na każdych włosach, to znaczy dłuższych i krótszych, grubszych i cieńszych, kręconych i prostych. To kosmetyki dość zbalansowane, bo występuje w nich w podobnej proporcji chwytający wosk i połyskująca wazelina. Układa się za ich pomocą fryzury i brody o średniej długości.

Lekkie pomady – najlepsze dla słabszych włosów

Pomady lekkie sprawdzają się na włosach krótszych, cieńszych oraz prostych. To kosmetyki zawierające więcej wazeliny w celu efektu połysku na włosach. Bardziej nadają się do nabłyszczania włosów, niż do ich układania.

Inne pomady do włosów

Oprócz pomad ciężkich, średnich i lekkich, tworzonych na bazie wosku, wyrabia się pomady tworzone na bazie wody. Co prawda pomady wodne zmywają się o wiele łatwiej niż pomady woskowe, ale nie stylizują włosów aż tak trwale jak one. Z racji swojego wodnego a nie woskowego składu raczej nie do ich układania włosów, ewentualnie do ich nabłyszczania.

Rodzaj pomady do włosów a rodzaj włosów – zestawienie

Rodzaj pomady do włosów a rodzaj włosów
Ciężkie

pomady do włosów

Średnie

pomady do włosów

Lekkie

pomady do włosów

Włosy grube Włosy grube i cienkie Włosy cienkie
Włosy dłuższe Włosy średniej długości Włosy krótsze
Włosy kręcone Włosy kręcone i proste Włosy proste
W pomadzie przeważa

chwytający wosk

W pomadzie po równo

wosku oraz wazeliny

W pomadzie przeważa

połyskująca wazelina

 

 

Zostaw Komentarz