Przegląd najpopularniejszych kosmetyków do brody

with Brak komentarzy

Przemysł kosmetyczny kusi nas coraz szerszym wachlarzem produktów. Drogeryjne półki uginają się również od kosmetyków do pielęgnacji dla mężczyzn. Tyczy się to pielęgnacji twarzy, ciała i oczywiście włosów. Zwłaszcza, że największa ikona męskiego stylu obecnych czasów to mężczyzna lumberseksualny. A on oprócz ociekania testosteronem i kreowania się na amerykańskiego drwala, cechuje się bujnym owłosieniem. Nie chodzi jednak o to, aby mężczyzna, kolokwialnie rzecz ujmując, wyglądał na menela, ale aby w swoim menelstwie wykazywał się elegancją. W tym celu należy odpowiednio zadbać o włosy. Fryzura i broda potrafią dokonać prawdziwych metamorfoz. Wizyta u fryzjera i barbera to podstawa, ale pielęgnacja włosów za pomocą kosmetyków również stanowi ważny element w tym procesie. Brodaty mężczyzna może wybierać wśród wielu marek, musi więc wybrać coś dla siebie i swoich włosów.

Apothecary 87

Brytyjski barman, Sam Martin, został doprowadzony do szału przez olejki do brody pachnące w damski sposób. Jako wielki fan bród, postanowił wypuścić autorską linię kosmetyków dla brodaczy, która po prostu pachniałaby męsko. Tak oto pojawiło się Apothecary 87, uznane za najbardziej męską markę kosmetyczną.

Mr Bear Family

Björn Landén to wieloletni posiadacz brody, dlatego wie on jak o nią dbać. W efekcie założył rodzinną firmę zajmującą się produkcją kosmetyków do brody. Bazują one wyłącznie na naturalnych składnikach. Oleje, balsamy i szampony jego autorstwa sygnuje rozpoznawczy znak firmy, czyli miś.

Percy Nobleman

Percy Nobleman podobno z każdego mężczyzny uczyni gentelmana. Chodzi oczywiście o linię kosmetyków do pielęgnacji włosów jego autorstwa. W asortymencie znajdują się olejki, balsamy i woski do bród.

Pomp & Co

Braci Pomp nie tylko łączą więzy krwi, ale też pasja w postaci bród. Z pasji tej zrodziła się założona przez nich firma. Ich produkty to pogranicze rzemiosła i artyzmu. Pomady do włosów wytwarzane od lat przez Pomp & Co sprawdzają się na wszystkich włosach i pozwalają mężczyźnie skutecznie nad nimi zapanować.

Royal Crown

Marka Royal Crown pojawiła się w latach 30-tych. Jest klasyczna pod względem opakowania, ale ma nieklasyczny zapach. Markę rozsławiła pomada do włosów. W gronie klientów znajdował się nawet Elvis Presley.

Capitan Fawcett

W 1905 roku kapitan Peabody Fawcett zaginał podczas jednego z rejsu. Dopiero w roku 1997 odnaleziono po nim ślad, wówczas też odnaleziono jego kosmetyczne receptury. W ten sposób kapitan Fawcett na nowo przeżył swoją sławę, a brodaci mężczyźni otrzymali od niego olejki, balsamy i woski.

Uppercut Deluxe

Fascynacja i inspiracja dwudziestowiecznymi barbershopami stała się impulsem do założenia marki Uppercut Deluxe. Jej ojcowie to mężczyźni, dla których broda stanowi nieodłączny element ich męskiego wizerunku i stylizacji. Wypuścili oni męską linię kosmetyków do włosów, twarzy i ciała. Do ich produkcji posłużyły najlepiej wyselekcjonowane składniki, głównie pochodzenia naturalnego.

 

Warto też zaznajomić się z marką kosmetyków dla mężczyzn o wymownej nazwie: Pan Drwal.

 

Zostaw Komentarz