Rodzaje akcesoriów do brody – przegląd i znaczenie

with Brak komentarzy

Broda może zarówno pogorszyć jak i polepszyć wizerunek mężczyzny. Warto ją zapuścić w celu udoskonalenia tego wizerunku. Aby zostać eleganckim brodaczem, a nie zarośniętym menelem, należy swoją brodę potraktować poważnie i z szacunkiem. Pomocne przy tym okazują się kosmetyki i akcesoria do brody.

Jak dbać o brodę?!

Niemal każdy dba o swoją fryzurę poprzez regularne wizyty u fryzjera i stosowanie specjalnych kosmetyków. Włosy na twarzy analogicznie do włosów na głowie również zasługują i potrzebują pielęgnacji. Nie powinno zatem dziwić, że każdy, kto posiada brodę, powinien o nią dbać poprzez regularne wizyty u barbera i używanie kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji brody. Wśród najpopularniejszych kosmetyków tego typu wymienia się olejki do brody, balsamy, szampony, odżywki, toniki i woski. Zapewniają one brodzie nawilżenie, lepszy wygląd, czyszczą ją, a także dostarczają jej substancji odżywczych. Nie można pominąć faktu, iż kosmetyki te, a zwłaszcza olejki do brody, nadają jej nieziemskiego i męskiego zapachu za sprawą olejków eterycznych o charakterze owocowym, kwiatowym lub drzewnym. Pielęgnacyjne działanie kosmetyków wspomagają akcesoria takie jak nożyczki, grzebienie, szczotki i kartacze.

 

Nożyczki do brody

Nożyczki do brody służą nie tyle cięciu brody, ile jej podcinaniu. Włosy na twarzy nie odznaczają się aż takim uporządkowaniem jak włosy na głowie. O wiele częściej żyją swoim życiem i mężczyzna powinien robić co w jego siłach, aby dostroić je do swojego życia. Ich pielęgnacja wymaga zatem więcej zaangażowania, a objawia się to między innymi w podcinaniu odstających pojedynczych włosów. Nożyczki do brody sprawdzają się jednak przede wszystkim przy wąsach. Rosnące nad ustami wąsy stanowią ważną kompozycję zarostu, ale z racji ich usytuowania podcina się je o wiele częściej niż pozostałe fragmenty owłosienia. Warto kupić na przykład nożyczki do brody Bluebeard Revenge.

 

Grzebienie do brody

Grzebień do brody czesze brodę. Włosy na twarzy ulegają bowiem większym skręceniom niż włosy na głowie, a ponadto charakteryzują się inną, grubszą teksturą. W efekcie grzebienie do ogarnięcia fryzury niekoniecznie przydadzą się do ogarniania brody. Uniwersalne zastosowanie grzebienia do każdego rodzaju włosów nie musi, ale może skończyć się bólem i powyrywanymi włosami na twarzy. Najlepiej zainwestować więc w mocne grzebienie z drewna lub metalu i z szeroko rozstawionymi włosami. Grzebień przydaje się bardziej brodaczom o kilkucentymetrowej i gęściejszej brodzie, niż tym o brodzie kilkumilimetrowej i rzadszej. Warto kupić na przykład: grzebień do brody Percy Nobleman, grzebień do brody Captain Fawcett, czy grzebień do brody Apothecary 87.

 

Szczotki oraz kartacze do brody

O ile grzebień nadaje się tylko do długich bród, o tyle szczotki i kartacze zostały stworzone z myślą o brodach zarówno długich, jak też krótkich. Szczotki i kartacze czeszą włosy w sposób bardzo skuteczny, bo posiadają włosie różnej długości, więc czesanie dociera do każdego zakątku zarostu. Szczotki i kartacze jednak nie tylko czeszą, ale też fundują zdrowotny masaż zapewniający lepsze ukrwienie skóry twarzy, a co za tym idzie stymulację porostu włosów. Warto kupić na przykład: szczotkę do brody OAK, szczotkę do brody ZEW for MEN, czy kartacz do brody Damn Good Soap.

 

Zostaw Komentarz