Styl lumberseksualny

with Brak komentarzy

W obecnych czasach synonim przystojnego mężczyzny równa się mężczyźnie lumberseksualnemu. Mężczyzna lumberseksualny to mężczyzna stylowy, niekiedy wręcz swoista ikona stylu naszych czasów.

 

Kim jest mężczyzna lumberseksualny

Lumberseksualizm dotyczy płci męskiej. Nie wiąże się on z orientacją hetero- ani homoseksualną. To po prostu styl. Obecnie panuje era lumberseksualizmu, ale to stary trend, a nie nowy, jak mogłoby się wydawać. Odrodził się on jako riposta na panujący metroseksualizm. W przeciwieństwie do metroseksualizmu, kreującego chłopca, lumberseksualizm stawia na kreowanie mężczyzn. W myśl tego mężczyzna powinien prezentować testosteron w najczystszej postaci. Za wzór takiego mężczyzny uchodzi amerykański drwal.

 

Co ma mężczyzna lumberseksualny

Zanim mężczyzna wykreuje się na drwala powinien się zastanowić po pierwsze czy tego chce, a po drugie czy to pasuje do jego wyglądu i charakteru. Powinien również pamiętać, że nie musi zadbać o całość stylizacji i nie może postawić tylko na jej pewne części. Składają się na to: fryzura, broda, ubranie, buty, dodatki, a nawet zapach – wszystkie ze sobą współgrające.

Mężczyzna lumberseksulany charakteryzuje się bujnym owłosieniem. Tyczy się to zarówno brody, jak też fryzury. Golenie się gdziekolwiek nie wchodzi w grę, natomiast strzyżenie jak najbardziej. Można ewentualnie postawić na krótszy zarost, ale nie na zupełny brak włosów. Chodzi przecież o to, aby być owłosionym, ale jednocześnie mieć zadbane włosy. Przydadzą się systematyczne wizyty i u fryzjera, i u barbera. Mężczyzna lumberseksualny to wbrew pozorom nie menel, ale elegancki menel.

Lumberseksualista nie może zapomnieć o właściwym doborze ubrań. Podstawa to flanelowe lub flanelowopodobne koszule, w najróżniejszych kolorach, ale najlepiej w szeroką kratę. Przydarzą się również lekkie koszulki, które odsłonią to i owo. Spodnie tylko regular, elwentulnie slim, w żadnym wypadku skinny. Buty masywne typu trapery, niekoniecznie długie i grube, można spotkać fasony krótsze i lżejsze. Pasują też zegarki w kształcie masywnych kopert na syntetycznym pasku lub metalowej bransolecie. Na mrozy przyda się wełniana czapka doskonale wieńcząca stylizację.

Leave a Reply