Wakacyjny poradnik – jakie ciuchy zabrać w podróż do ciepłych krajów?

with Brak komentarzy

Wakacje zamówione, powoli zabierasz się za pakowanie toreb i odliczasz czas do wylotu.  Przeglądasz swoją szafę w poszukiwaniu interesujących ubrań i nie masz pomysłu co na siebie włożyć. Pusta szafa? Czy może kompletny chaos w głowie nie pozwala Ci podjąć racjonalnej decyzji?

Torba spakowana w podróż do ciepłych krajów przynajmniej na chłopski rozum nie powinna być duża. Letnie ubrania nie są przecież ani ciężkie, ani zbyt duże objętościowo. Rezygnujemy ze swetrów, długich spodni i ciężkiego obuwia.  Ma być zwiewnie,  lekko i bardzo wakacyjnie.

Co spakować do wakacyjnej torby? Oto moje niezawodne propozycje:

1. Klapki – najlepiej sztuk 2

Jedne mogą nawiązywać do klasycznych japonek, drugie niech będą naprawdę wygodne. Hitem sezonu są klapki ortopedyczne więc dlaczego nie pójść w ten trend i nie poczuć się na wakacjach naprawdę wygodnie?

Przede wszystkim spakuj tylko takie buty co do których masz pewność, że: nie spowodują na twoich nogach otarć, przetarć, odparzeń i siniaków. Nie ma nic gorszego niż wakacyjny ból obtartej pięty.

2. Strój kąpielowy

Oczywiście nigdy nie w liczbie 1 kompletu. Zdecydowanym minimum są przynajmniej 2-3 stroje. Pamiętaj, że jeden służy do pływania, drugi do opalania. Wreszcie gdy jeden będzie mokry, drugi spokojnie będzie można założyć. Zanim spakujesz strój wykonaj próbę jego noszenia podczas wizyty na basenie krytym lub otwartym. Przekonasz się w ten sposób, czy nie prześwituje, czy jest wygodny.

3. Bluzeczki z krótkim rękawem – kolorowe i z materiału, który się nie gniecie

Na wakacjach odpoczywamy. Nie zabierajmy zatem takich tkanin, które będzie trzeba prasować, na których będzie widać nawet najmniejsze plamki. Zdecydujmy się lepiej na kolorowe, delikatne bluzeczki – najlepiej w princie kwiatowym, na którym nigdy nie widać żadnych plam.

4. Szorty – obowiązkowo

Przecież lato po to jest, żeby pokazywać piękne nogi i cieszyć się możliwością zminimalizowania ilości ubrań do minimum. Szorty to bardzo wdzięczny sposób na całą stylizację wakacyjną. Możemy dobrać do nich płaskie obuwie lub na niewielkim obcasie i cały czas wyglądać dobrze.

5. Spódnica maxi i mini

Koniecznie. Na wakacyjnej plaży będzie nam wygodnie i komfortowo. Krótka mini będzie wdzięcznym elementem garderoby na upały. Długa na wieczorne spacery.

Zostaw Komentarz