Wesele pod gołym niebem – jak je urządzić na świeżym powietrzu?

with Brak komentarzy

Do niedawna wesele pod gołym niebem kojarzyło nam się tylko z amerykańskimi komediami romantycznymi. Od jakiegoś czasu jednak Polacy również decydują się wyprawić ślubne przyjęcie na świeżym powietrzu. Tego typu uroczystość jest z pewnością wyjątkowa i zapewnia zaproszonym gościom wiele atrakcji. Ważne jednak, by wcześniej takie wesele zostało odpowiednio zaplanowane. Jak urządzić ślubną imprezę „pod chmurką”? Poniżej znajdziesz kilka ważnych wskazówek.

Przyszli państwo młodzi bardzo często chcą, aby organizowane przez nich wesele wyróżniło się czymś oryginalnym. Dlaczego więc nie urządzić przyjęcia z okazji zaślubin w amerykańskim stylu na świeżym powietrzu? Zabawa w takich okolicznościach również może być udana, a co najważniejsze – nie będzie ona pozbawiona elementów typowych dla polskiej tradycji weselnej. Jak jednak urządzić taką uroczystość? O czym należy szczególnie pamiętać?

Termin wesela 

Jeśli przyszłej młodej parze marzy się wesele pod gołym niebem, muszą zdać sobie sprawę, że impreza ta musi odbyć się wiosną lub latem. Taki już mamy w Polsce klimat, że jesienią i zimą zorganizowanie przyjęcia na świeżym powietrzu jest w zasadzie niemożliwe. Decydując się więc na taką formę wesela, należy przede wszystkim zadbać o to, by odbyło się ono np. w maju, czerwcu, lipcu lub sierpniu. W tych miesiącach dni są długie, noce ciepłe, a przyroda raczy nas wszystkimi swoimi atutami.

Odpowiednie miejsce 

Ważne jest również wybranie odpowiedniego miejsca na taką imprezę. Jeśli państwo młodzi mają swój duży ogród, to w zasadzie bez żadnych problemów mogą brać się za organizowanie kolejnych elementów wesela. Spora część par nie ma jednak takiego komfortu i musi odpowiednio wcześniej rozejrzeć się za odpowiednimi lokalizacjami. Obecnie wiele domów weselnych posiada duże powierzchnie, które udostępniane są osobom planującym wesele. Oczywiście wynajęcie takiej miejscówki wiąże się z odpowiednimi kosztami.

Namioty 

Nawet najlepsze prognozy pogody bywają omylne. Co zatem zrobić, gdy w dniu wesela urządzonego na świeżym powietrzu, zacznie padać deszcz? Warto wcześniej rozważyć wynajęcie festynowych namiotów. Skutecznie uchronią oni gości przed opadami i pozwolą na kontynuacje zabawy.

Miejsce do tańczenia i dla orkiestry/dj’a

Prawdziwe polskie wesele nie może obyć się bez potańcówki. Podobnie sprawa wygląda z przyjęciem na świeżym powietrzu. Para młoda powinna dokładnie rozplanować ułożenie stołów i innych elementów, tak by stworzyć idealne warunki do tańczenia. Nie wolno również zapomnieć o miejscu dla orkiestry lub dj’a. To przecież właśnie muzycy najczęściej nakręcają przybyłych gości do hucznej zabawy.

Catering

Wesele na świeżym powietrzu musi również uraczyć gości kulinarnymi specjałami. Warto zatem wcześniej zadbać o to, by na stołach znalazły się wykwintne dania. Najlepiej będzie zdecydować się na usługi wyspecjalizowanej firmy cateringowej. Dobrze jest również pomyśleć o… samych stołach! Te także warto wynająć od kogoś, kto ma dostęp do tego typu mebli. Nie zapominajmy również o innych logistycznych rozwiązaniach – np. dostępu do elektryczności, zapewnienie gościom dostępu do łazienki i ewentualnego noclegu.

Zostaw Komentarz