Witaminy, które poprawią Twój wygląd i samopoczucie

with Brak komentarzy

Witaminy działają zbawiennie zarówno na nasz wygląd jak i samopoczucie. Aby zobaczyć efekt należy dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość witamin. Chcesz poprawić wygląd swojej skóry i poczuć się lepiej? Zapraszam do poniższego wpisu.

 

Witamina A

Bardzo często stosowana witamina w kosmetologii. Najlepiej stosować ją na dwa sposoby:

  1. Bezpośrednio na skórę za pomocą kremów
  2. Suplementy diety żywność, które działają na skórę od wewnątrz

Wpływ witaminy A na skórę polega przede wszystkim na procesie, który przyspiesza odnowę tkanek oraz przywraca właściwe proporcje rozwojowi skóry. Dodatkowo witamina A:

  • Wyrównuje przebarwienia i plamy na skórze
  • Zapobiega zmarszczkom
  • Łagodzi zmiany skórne spowodowane nadmiarem słońca
  • Niszczy wolne rodniki
  • Pomaga zwalczać zmiany trądzikowe
  • Poprawia ogólną kondycję skóry

Witamina C

Witamina C usuwa szkodliwe substancje z komórek oraz wzmacnia naczynka. Ma właściwości łagodzące, szczególnie spowodowane poparzeniami słonecznymi oraz działa przeciwzapalnie.

Dzięki witaminie C praca mózgu jest bardziej wydajna. Dodatkowo wspomaga ona leczenie depresji.

Witaminy z grupy B

Szczególnie witamina B6, która jest odpowiedzialna za produkcję dopaminy, kwasu-gamma-aminomasłowego oraz serotoniny, które wpływają na odczuwanie subiektywnych emocji przez człowieka.

Wszystkie witaminy z grupy B wpływają na układ nerwowy. Chorzy na Alzheimera oraz depresje bardzo często mają niedobór witaminy B12.

Witamina E

Witamina E ma wiele właściwości, które wpływają na kondycję naszej skóry. Doskonale nawilża ona skórę oraz zapobiega jej wysuszaniu, pomaga likwidować plamy, zapobiega powstawaniu nowotworu skóry oraz chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym.

Witaminę E znajdziemy w orzechach, nasionach słonecznika, olejach, margarynach, rybach, pomidorach oraz w pełnoziarnistym pieczywie.

Witamina D

Niedobór witaminy D powoduje obniżony nastrój, depresje czy złe samopoczucie. Przyjmowanie tej witaminy wzmacnia naszą odporność i dodaje nam energii. Znajdziemy ją m.in. w produktach mlecznych i rybach. Niestety przyjmowanie jej w posiłkach może nie wystarczyć, zatem lepiej zaopatrzyć się w aptece w suplementy diety oraz przyjmować dzienną dawkę dla dorosłego człowieka.

Kwas foliowy

To jedna z witamin z grupy B – witamina B9. Poleca się przyjmować te witaminę kobietom, które zażywają środki antykoncepcyjne oraz kobietom w ciąży.

Leave a Reply