Zakupy w lumpeksie- jak się do tego zabrać?

with Brak komentarzy

Powrót do mody vintage sprawił, że coraz więcej ludzi decyduje się na zakupy w lumpeksach. Moda wraca, więc to właśnie w nich znajdziemy najlepsze stylizacje. Poznaj triki na zakupy w lumpeksie. Dowiedz się na co warto zwrócić uwagę kupując ciuchy używane, a czego unikać.

Kiedy iść na zakupy do lumpeksu?

Zakupy w lumpeksie wymagają przede wszystkim odpowiedniej ilości czasu. Przeszukanie wszystkich wieszaków w nadziei na znalezienie perełki jest dość czasochłonne. Nie powinno wybierać się na takie zakupy będąc głodny, poddenerwowanym czy zmęczonym. Zorientuj się także, którego dnia lumpeks, do którego chcesz się wybrać ma dostawę. Weź pod uwagę, ze największy wybór, ale i równo najwięcej ludzi będzie w nim właśnie w dniu dostawy.

Jak znaleźć odpowiedni second-hand?

Poszukaj opinii w internecie. Na facebooku jest wiele grup, gdzie miłośniczki lumpeksów wymieniają się swoimi opiniami. Warto sprawdzić czy sposób sprzedaży ubrań w danym second-handzie Ci odpowiada. Można trafić na miejsca, gdzie każde ubranie jest wycenione oraz takie, w których cena zależna jest od ich wagi. Przed wybraniem się do tego typu lumpeksu warto sprawdzić także jakie ceny obowiązują, w jaki dzień tygodnia.

Jak wybierać ubrania?

Wybierając ubrania nie sugeruj się ich rozmiarami. To, że modny sweter jest o dwa rozmiary  za duży nie znaczy że nie jest dla Ciebie! Przemyśl jego wybór, być może stworzy idealna stylizację ze spinającym go paskiem. Oversize jest teraz na topie, nie daj się zmylić metkom. Wybierając się do lumpeksu warto przemyśleć w jakim stylu rzeczy będziemy szukać, ale nie nastawiać się na konkretne sztuki. Trzeba mieć niezwykłe szczęście, żeby kupić na pierwszej wizycie w lumpeksie znaleźć dokładnie tą rzecz którą sobie wymarzyliśmy. Zakupy w second-handach to gra na loterii.

Na co uważać kupując w lumpeksie?

Nie daj się zwieść niskim cenom. Nie kupuj rzeczy, które Ci się nie przydadzą, tylko dlatego, że nie kosztują dużo. Zakupy w lumpeksie mają być istnym poszukiwaniem skarbów, a nie całkowitym zapchaniem szafy. Decydując się na konkretne ubranie dokładnie je obejrzyj. Używane rzeczy mają to do siebie, że mogą nie być w idealnym stanie, dlatego warto sprawdzić, czy nie maja żadnej eliminującej je skazy.

Lumpeksy to kopalnia modowych pereł w stylu vintage. Wybierz odpowiedni dla Ciebie lumpeks, zachowaj umiar w wyborze ubrań i ciesz się tanimi zakupami.

 

Zostaw Komentarz