Porady

5 zasad, które musisz znać zanim wybierzesz się do sklepu po buty

Już niedługo planujesz dokonać bardzo prozaicznego zakupu – butów. To niezbędne dopełnienie każdej stylizacji wcale jednak nie jest tak łatwym zakupem. O gafę jest bardzo łatwo, zwłaszcza, kiedy dokonujemy wyboru w pośpiechu, bez specjalnej analizy.

Tymczasem wybór odpowiedniego obuwia, dopasowanego idealnie do naszej stopy, wcale nie jest taki łatwy. Aby nasza noga czuła się w nim wygodnie, powinien on spełniać kilka wymagań. O czym warto pamiętać podczas zakupu idealnego obuwia. Kilka ciekawych porad znajdziecie poniżej.

1. Nie kupuj butów wieczorem

Po całym dniu ciężkiej pracy – o tak, dźwiganie całego ciała to naprawdę duży trud dla Twoich nóg. Zmęczone nogi reagują bardzo różnie. Z reguły są nieco opuchnięte i wrażliwe na nową cholewkę. Może się okazać, że kupimy za duże buty, za luźne lub zupełnie nie odpowiadające profilowi naszej stopy. Co więcej noga, która jest zmęczona nie ma ochoty przymierzać kilku par obuwia. Jak to się kończy? Wybieramy buty na szybko, bez specjalnych przemyśleń. W konsekwencji taki zakup z reguły nie należy do specjalnie udanych.

2. Nie kupujmy butów, które są ciasne

Tylko dlatego, że są piękne, a w sklepie nie ma już większych rozmiarów. Najprawdopodobniej w zbyt ciasnym obuwiu nasza noga będzie męczyła się dwa razy mocniej. Zresztą, zbyt małe obuwie to także najczęstsza przyczyna powstawania bardzo bolesnych i trudnych do wyleczenia – haluksów, czyli zniekształceń stopy.

3. Nie kupujmy obuwia niewiadomego źródła

Takie najczęściej można spotkać na targu. Kupimy je co prawda za kilka złotych ale, czy warto? Niestety takie buty ani nie posłużą nam zbyt długo, ani nie wpłyną zbyt dobrze na naszą stopę. Ta, będzie się w nich pociła dwa razy bardziej niż w porządnym obuwiu wykonanym ze skóry.

buty

4. Nie kupuj szpilek, jeśli wiesz, że nie potrafisz w nich chodzić

Chcąc nauczyć się biegać w szpilkach nie zaczynaj od 10 cm obcasa. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie 5 centymetrowa platforma – tak na początek. Z czasem zobaczysz, że przechadzki na podwyższeniu nie będą ci już sprawiały żadnego problemu.

5. Buty, które do niczego nie pasują

Takie kupić jest bardzo łatwo. W paseczki, kwiatki, kropeczki – może i są ładne, ale czy aby na pewno będziesz je miała do czego założyć? To chyba nienajlepszy pomysł, jeśli szukasz obuwia, które będziesz chciała nosić na co dzień.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *