Styl

7 modowych faux-pas

Skarpetki zakładane do sandałów to powszechnie obśmiewana wpadka popełniana w doborze dodatków. Istnieje jednak wiele innych przejawów modowego nietaktu. Poznaj najczęstsze gafy dotyczące ubioru i dowiedz się jak uniknąć błędów.

Za dużo biżuterii

modowych
Źródło: wtf.nl

Nadmiar biżuterii raczej szkodzi stylizacji, niż ją dopełnia. Sygnalizuje też, że osoba nosząca mnóstwo bransoletek, kilka łańcuszków i pierścionków jednocześnie domaga się uwagi albo jest kimś niezdecydowanym. Zamiast zamieniać się w ludzką choinkę, lepiej postawić na elegancki minimalizm.

Rajstopy do butów z odkrytym palcem

modowych
Źródło: ingalev.blogspot.com

Projektanci odkrytych butów raczej nie stworzyli ich po to, by kobiety pokazywały światu szwy swoich rajstop. Odsłonięte palce ściśnięte rajstopami to nieestetyczny widok i stylistyczna pomyłka. Buty typu peep-toe powinno się nosić wyłącznie na gołą stopę lub do specjalnych rajstop z odkrytymi palcami.

Leginsy do krótkich bluzek

modowych
Źródło: lforlilyblog.blogspot.com

Niektóre kobiety używają leginsów jako spodni i łączą je z krótkimi topami. W rezultacie prześwitujący materiał ukazuje to, czego nie wypada pokazywać publicznie. Leginsy lepiej zestawiać z tunikami albo luźnymi, dłuższymi bluzkami.

Niedopasowane ubrania

modowych
Źródło: fashionztrend.com

Podstawą atrakcyjnego i stylowego wyglądu jest noszenie właściwego rozmiaru. Jeśli nie możemy dopiąć się w zbyt ciasnych jeansach, zrezygnujmy z noszenia niedopasowanej pary. Kupowanie wyjątkowo obcisłej sukienki, mniejszej o kilka rozmiarów od tych, które zwykle kupujemy, wcale nie podkreśli naszych atutów. Materiał mocno opinający ciało i rozciągnięty do granic wytrzymałości wygląda naprawdę kiepsko. Uwidoczni też wszelkie mankamenty sylwetki. Z kolei zakładanie za dużych spodni czy swetrów zaburza proporcje i sprawia, że wyglądamy bezkształtnie. Choć oversize jest w modzie, trzeba potrafić go nosić i umiejętnie łączyć bardzo luźne ubrania z odpowiednimi dodatkami.

 Pokazywanie zbyt wiele ciała

modowych
Źródło: denimblog.com

Gorszące dekolty pokazujące niemalże cały biust, zauważalny brak bielizny, krótkie topy odsłaniające pępek, szorty ledwo zakrywające pośladki – to wszystko nie powinno być wystawiane na widok publiczny. Epatowanie nagością wygląda wulgarnie i świadczy o braku klasy. Zbyt odważny ubiór nie pozostawia wiele dla wyobraźni.

Chwalenie się metką

modowych
Źródło: hugelolcdn.com

Ostentacyjne noszenie ubrań z widocznym logo (często kilku jednocześnie) nie jest szczytem luksusu, ale budzącym rozbawienie tandetnym sposobem na dowartościowanie się. Wszak to nie marka się liczy, lecz dobry smak i ciekawy styl. Eksponując zbyt wiele metek, upodabniamy się do tablicy ogłoszeń albo do kierowców rajdowych reklamujących swoich sponsorów.

Zbyt wysokie szpilki

modowych
Źródło: itfashion.com

Przy wyborze szpilek należy zwracać uwagę na proporcje nóg i swój wzrost. Liczą się też umiejętności. Kobiety z trudem poruszające się w wysokich butach, ostrożnie stawiające stopy i idące chwiejnym krokiem, wyglądają komicznie. Jeżeli nie potrafisz chodzić w szpilkach, zacznij raczej od niższego obuwia.

Jeśli cenisz sobie styl i elegancje, unikaj wyżej opisanych modowych pomyłek. Twoje stylizacje będą wzbudzać wówczas podziw, a nie nagłe wybuchy śmiechu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *