Handmade

Biżuteria – hand made

To pytanie jest zadawane przez wielu twórczych ludzi, którzy chcą stworzyć coś nowego i unikalnego w tym życiu, aby wyjść z szarych nudnych dni do realności którą stworzą sami. Więc kto, jak nie oni odczuwają męki twórczości, czekając na swoja muzę.

Ale wtedy gdy ona przychodzi, a raczej nagle wrywa się w nocy i zmusza wyjść z ciepłego łóżka, twórca odczuwa nirwanę i gotów jest stworzyć coś wyjątkowego.

Aby stworzyć ekskluzywną dekorację, należy najpierw wyobrazić ją w głowie, a to wymaga pomysłowości. Jeśli nie macie doświadczenia w tworzeniu biżuterii, inspiracja, oczywiście, przyjdzie trochę później, przecież nigdy jeszcze tego nie robiliście. Więc do swoich pierwszych prac, jeśli nic nie przychodzi do głowy, nie warto czekać na „pogodę u morza” albo przeciwnie, znacznie dręczyć siebie, starając się wymyślić coś nowego. Można po prostu poserfować w Internecie i popatrzeć na już przygotowane dekoracje. Jeśli jesteście uparci i nie chcecie powtarzać za kimś innym, ale idee jeszcze się nie pojawiły, można skopiować dekoracje, zmieniając w niej jeden element lub kolor, będzie to już zupełnie inna rzecz. Po zrobieniu około 100 sztuk biżuterii podobnych do innych, zaufajcie, 101 będzie wynikiem Waszego natchnienia.

Pomysły na ozdobę mogą przyjść do głowy podczas oglądania materiałów i akcesoriów, które będą wykorzystywane w produkcji. Mogą to być różne wisiorki, koraliki, kamienie, łańcuchy i inne ciekawostki. Od takich piękności chcąc nie chcąc może urodzić się nowy pomysł, wtedy Was już nic nie powstrzyma.

Nie głupim jest także dowiedzieć się, jakie ozdoby są obecnie w trendzie, po to by być dobrym nie tylko w pomysłowości, ale znać się na tym co jest modne w danym sezonie i z jakich materiałów to jest zrobione. Szczególnie ta wiedza jest potrzebna dla tych co planują konkurować z tą zdolnością na rynku i zarabiać pieniądze.

Jak widać, inspiracja, jest kapryśna, a czasami nieuchwytna, ale jeśli trochę się wysilić można wspiąć się na grzbiet fali swojej twórczości i realizować nowe pomysły.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *