Na luzie

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Cienie pod oczami są zwykle rezultatem nieprzespanych nocy, przemęczenia i niewłaściwej diety. Niekiedy pojawianie się tego kłopotliwego defektu warunkują geny – ciemniejszą skórę w okolicy oczodołów dziedziczymy po rodzicach i dziadkach. Poznaj domowe metody na pozbycie się lub zamaskowanie nieestetycznych cieni.

Herbata

Zawarte w niej przeciwutleniacze wpływają korzystnie na krążenie krwi, przez co zmniejszają widoczność naczynek przebijających przez cienką skórę powiek i przy oczodołach. Aby zredukować cienie, przyłóż do oczu torebki po herbacie i pozostaw je w ten sposób na kilka minut. Okłady możesz przygotować z czarnej, zielonej albo czerwonej herbaty. Przydatne okazują się także herbatki ziołowe, np. z rumianku.

Kostki lodu

Delikatne masowanie skóry w kostkami lodu zmniejsza obrzęk i poprawa ukrwienie. Naczynka kurczą się i stają prawie niezauważalne. Kostki lodu, tuż przed aplikacją pod oczy, owiń w chusteczkę higieniczną albo lnianą ściereczkę. Kompres przykładaj do skóry powiek na kilkanaście sekund.

Sok z ziemniaków

Skrobia z ziemniaków doskonale rozjaśnia cienie pod oczami. Aby przygotować domową kurację rozświetlającą, dokładnie obierz ziemniaka, opłucz go pod bieżącą wodą i wyciśnij przy pomocy sokowirówki. W uzyskanym soku zamocz dwa płatki kosmetyczne i przyłóż je pod oczy na ok. 20 minut. Pozostałości skrobi zmyj chłodną wodą.

Ogórek

Ogórek w większości składa się z wody. Zawiera też cenne minerały i antyoksydanty. Usprawniają one przepływ krwi, zmniejszając tym samym widoczność naczynek i maskują cienie pod oczami. Okłady z plastrów ogórka przynoszą dobre, lecz niezbyt trwałe efekty. Dlatego zabieg odżywiająco-chłodzący z wykorzystaniem zielonego warzywa należy powtarzać kilka razy dziennie. Dla lepszego rezultatu pokrojonego w plasterki ogórka trzeba schłodzić w lodówce przez kila minut.

Plasterki ziemniaka

Aby w walce z cieniami skorzystać z właściwości odświeżających, ściągających i rozświetlających, pokrój ziemniaka w plasterki. Następnie schowaj je do lodówki. Schłodzone plastry przez 10 minut przykładaj do powiek. Po zabiegu przemyj oczy chłodną wodą.

Dzięki zaproponowanym sposobom łatwo i skutecznie zredukujesz cienie pod oczami, a Twoja twarz będzie wyglądać młodo i promiennie. Wykonanie domowych zabiegów pielęgnacyjnych nie wymaga dużych nakładów finansowych, a wszystkie niezbędne składniki znajdziesz w swojej kuchni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *