Porady

Intensywniejsze wypadanie włosów jesienią? Możesz temu zapobiec

Wiosną, latem wypada Ci przeciętnie 50 włosów na dzień, jesienią proces ten niestety się nasila i fizjologiczną normą jest w tym czasie około 100 włosów na dzień, jeśli jednak proces ten u Ciebie narasta, należy pośpieszyć włosom na ratunek. Są na to sposoby.

Powodów wypadania włosów jesienią jest kilka. Wysuszona po lecie skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, a Twój organizm, który przez słońce wydzielał większą ilość estrogenu, teraz produkuje go mniej. Dodatkowo wzrasta w Twoim ciele poziom testosteronu.

Jak to powstrzymać?

  • zmień dietę – Twoja dieta powinna być bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe (oliwa z oliwek, same oliwki, pestki dyni oraz słonecznika, które są również źródłem cynku);
  • skróć włosy;
  • zmniejsz użycie suszarki;
  • nawilż włosy – użyj maski nawilżającej lub ulubionego olejku;
  • dbaj o skórę głowy – nawilżaj, rób regularne peelingi.

Biotyna

W walce z nadmiernym wypadaniem włosów pomoże Ci również biotyna, czyli witamina H, która stymuluje porost włosów, wzmacnia je od środka na zewnątrz, walczy z łupieżem oraz zapobiega łysieniu. Znajdziemy ją m.in. w mleku, otrębach, mące sojowej, orzechach włoskich i ziemnych, żółtkach jaj, wątróbce, migdałach, grzybach, łososiu, sardynkach, ryżu, kalafiorze, grochu, pomidorze, szpinaku, marchwi, burakach i cebuli. Możemy również uzupełnić biotynę suplementami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *