Porady

Jak poprawić formę na lato?

To teoretycznie blog o modzie, w praktyce jednak jest o stylu życia. Jednym z elementów stylu życia jest więc dbanie o sylwetkę i kondycję fizyczną. Wiosna w pełni, więc to dobry czas na poprawienie formy na lato, kiedy nareszcie będzie można pokazać więcej ciała, czy też wziąć udział w jakichś aktywnościach. Jak to zrobić?

Zdrowo się odżywiaj

Wiosna to dobry czas, aby zmienić nawyki żywieniowe i do codziennej diety wprowadzić więcej warzyw i owoców. Sezon jest o tyle dobry, że zarówno jedne, jak i drugie tanieją. Możemy więc do woli zajadać się sezonowymi smakołykami, które mają dobry wpływ na naszą sylwetkę.

Pij wodę

Najlepiej niegazowaną. I najlepiej nie mniej, niż 1,5 litra dziennie. Dzięki temu pozbędziesz się wody w organizmie, bo ten będzie otrzymywał regularnie jej odpowiednią ilość. W dodatku wpłynie to korzystnie na oczyszczenie organizmu i Twoje samopoczucie. Jeśli nie smakuje Ci sama woda, dodaj do niej kilka listów mięty i cytryny. Tak schłodzony napój idealnie ugasi pragnienie w upalne dni.

Uprawiaj sport

Wcale nie musisz wydawać dużo, aby uprawiać sport. Najtańszym możliwym rozwiązaniem jest bieganie – wystarczą buty i jakiś dres. Możesz też uprawiać jakiś sport zespołowy ze znajomymi albo jeździć na rowerze. Każda aktywność fizyczna, którą zaczniesz już dziś, wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie i formę w przyszłości.

Odstaw używki

Ogranicz kawę, alkohol. Może nawet uda Ci się rzucić papierosy. Ciało i umysł wolne od nałogów łatwiej i chętniej reagują na nowe bodźce. Będzie Ci łatwiej biegać, częściej będziesz sięgać po owoce i warzywa, zrzucisz zbędne kilogramy.

Czy warto? Stań pierwszego dnia lata przed lustrem i się przekonaj!

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Natalia says:

    Teraz jest dobry czas, aby wyrobić sobie formę na lato. Najwyższy czas się za to wziąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *