skarpetki
Mężczyzna

Kolorowe skarpetki dla mężczyzn- jak je nosić?

Jeszcze do niedawna żaden mężczyzna nie pomyślałby, żeby założyć kolorowe skarpetki i specjalnie je eksponować. Pora na zmiany! Szalone skarpetki zawładnęły ulicami i modą. Jak je odpowiednio nosić, by nie wyglądać śmiesznie, a gustownie? Poznaj podstawowe zasady.

Podstawowe zasady noszenia kolorowych skarpetek

Jedną z najważniejszych zasad tej mody jest noszenie skarpetek odmiennych niż kolor spodni. Muszą się wyróżniać, by zwracać na siebie uwagę. Warto jednak uważać na dopasowanie kolorów, by uniknąć przesycenia, jakim może być na przykład założenie do czerwonych spodni jaskrawo różowych skarpetek. Ich kolor może być dopasowany do innych elementów garderoby, ale nie powinien mieć takiego samego wzorów.

Kolorowe skarpetki na co dzień

Na co dzień można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Skarpetki mogą wiele o Tobie powiedzieć. Zakładając skarpetki ze Star Warsów możesz pokazać, że jesteś miłośnikiem tego filmu. Nie bój się pokazywać innym kim jesteś i co lubisz. Pozwól sobie na odrobinę fantazji, włóż skarpetki w pizze, sushi, czy udka w kurczaka i ciesz się stylem.

Kolorowe skarpetki do garnituru

Na lekko mniejszą swobodę można pozwolić sobie ubierając skarpetki do garnituru. Nie mniej jednak jest to dobry sposób na pokazanie w pracy, że jesteśmy pewni siebie i podążamy za trendami. Na początek warto zdecydować się na jednolite skarpetki o kontrastowym kolorze niż garnitur. Ciekawym rozwiązaniem są także stonowane wzory jak kropki i paski. Do granatowych garniturów polecane są takie kolory jak czerwony czy żółty, a dla jasnoszarych zdecydowanie bardziej pasują stonowane barwy.

Jak i gdzie kupić kolorowe skarpetki?

Kolorowe skarpetki o różnorodnych wzorach i kolorach opanowały sieciowe marki odzieżowej. Znajdziesz je w prawie każdym sklepie w galerii handlowej. Skarpetki dobrać można nawet przy zakupie garnituru. Powstały nawet sklepy oferujące jedynie kolorowe skarpetki. W internecie dostępne są nawet kreatory wzorów i kolorów, dzięki czemu możliwe jest urozmaicenie szafy o najdziwniejsze, osobiście zaprojektowane skarpetki.

Kolorowe skarpetki już od kilku sezonowym są modowym hitem, zwłaszcza w jej męskim wydaniu. Warto wykazać się świadomością trendów i przełamać stylizacje ulubionymi wzorami. Skarpetki to idealny pomysł na przełamanie nudy.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Mi się bardzo kolorowe skarpetki podobają i często takie nosze.

  2. Moim zdaniem kolorowe skarpetki są coraz bardziej modne. Sam takie noszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *