Porady

Masaż twarzy – wypróbuj już teraz

Regularne wykonywany masaż twarzy w domowych warunkach może skutecznie wpłynąć na młodszy wygląd naszej skóry. Już po 3 miesiącach widać pierwsze efekty, po których nasza twarz będzie widocznie odmłodzona i ujędrniona. Masaże twarzy można wykonywać na różne sposoby, jednym z przydatnych narzędzi jest tak zwany roller, którym przejeżdżamy sobie po twarzy w odpowiednim kierunku. Jednak najlepsze efekty wygładzające daje masaż dłońmi. Jak powinien wyglądać masaż twarzy, tak aby był najbardziej skuteczny? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Wykorzystaj olejek lub masło

Pierwszym krokiem masażu będzie nałożenie na twarz olejku lub masła. Uzyskamy dzięki temu tłusty podkład, który będzie sprzyjał kolejnym krokom. Dodatkowo wybranie naturalnego kosmetyku o wysokiej jakości sprawi, że nasza skóra po jego zaaplikowaniu będzie w lepszej kondycji. Według ekspertów najlepsze efekty dają masaże twarzy nierafinowanymi, naturalnymi olejkami lub masłami. Dzięki prostemu składowi i wysokiej jakości składników witaminy i minerały z łatwością przenikną w głąb naszej skóry.

Zacznij masaż twarzy

Po zaaplikowaniu wybranego przez nas kosmetyku, musimy zacząć masaż, pamiętajmy, aby przed jego rozpoczęciem umyć dokładnie dłonie, aby niepotrzebnie nie przenosić ewentualnych zarazków czy bakterii. Masaż zaczynamy od żuchwy, złączonymi palcami obu dłoni kierujemy je od dołu do góry, powtarzamy ten ruch kilkakrotnie, delikatnie przyciskając opuszki do naszej skóry twarzy.

Masaż okolic oczu

Skóra pod oczami jest nadzwyczaj delikatna, z tego względu musimy się również podczas masażu z nią delikatnie obchodzić. Gdy zakończymy masowanie policzków, przechodzimy do okolic oczu i dwoma palcami – wskazującym i środkowym masujemy w sposób okrężny skórę pod oczami, kierując się od wewnętrznego kącika oka do skroni. Podobnie masujemy powiekę – od kącika w kierunku skroni.

Masaż czoła

Kolejnym krokiem jest masaż czoła, na którym często znajdują się zmarszczki głębokie. Aby w skuteczny sposób je wygładzić, musimy wykonywać masaż znów dwoma palcami – wskazującym i środkowym, zaczynając od środka czoła, przesuwając je początkowo w górę, a następnie w kierunku jednego i drugiego ucha. W ten sposób pobudzimy nasze krążenie na twarzy i w pewnym stopniu pozbędziemy się zmarszczek.

Masaż żuchwy i rozmasowanie napiętych punktów

Ostatnim krokiem jest wrócenie do naszej żuchwy i rozmasowanie jej za pomocą wszystkich opuszków palców w kierunku od żuchwy do naszych skroni. Warto na sam koniec jest rozmasować napięte punkty na naszej twarzy, na przykład miejsce między brwiami a czołem, które często marszczymy.

Najefektywniejszym masażem twarzy jest ten wykonywany regularnie naszymi dłońmi. Niezbędny do tego będzie nam dobrej jakości olejek lub masło, najlepiej nierafinowane. Pamiętajmy również o zasadach higieny, aby nie zaszkodzić swojej cerze, dokładnie umyjmy ręce tuż przed wykonaniem zabiegu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.