Na luzie

Nietypowe zastosowania pomadki do ust

Pomadka pomaga chronić usta przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – mrozem, wiatrem i promieniowaniem UV. Nawilża, odżywia i regeneruje skórę, nadając jej zdrowy wygląd i przyjemną gładkość. Jej specyficzne właściwości mogą być również wykorzystywane na wiele innych sposobów. Poznaj alternatywne zastosowania pomadki do ust i przekonaj się o niezwykłej użyteczności tego niepozornego drobiazgu.

Ochrona przed słońcem

Chociaż pomadka nie chroni skóry przed słońcem tak skutecznie, jak krem z filtrem, jeśli akurat nie mamy pod ręką odpowiedniego kosmetyku, warto posmarować nią twarz. Należy omijać przy tym okolice oczu, aby uniknąć podrażnień. W awaryjnych sytuacjach pomadka zabezpieczy skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.

Zapobieganie odciskom

Zanim założysz buty, które są niezbyt wygodne albo po prostu mają tendencję do obcierania, posmaruj pomadką swoje stopy. Skup się przy tym na miejscach najbardziej narażonych na otarcia (nad pietą, przy palcach, przy kostkach). Kosmetyk zadziała jak smar niwelujący tarcie. Skorzystasz też z jego antybakteryjnych właściwości. Przede wszystkim masz szansę uchronić swoje stopy przed bolesnym i uciążliwym problemem.

Łagodzenie podrażnień przy ukąszeniach i ranach

Pomadka doskonale łagodzi i nawilża skórę, dlatego warto posmarować nią drobne skaleczenia i ślady po ukąszeniach owadów. Kosmetyk uśmierzy ból i świąd, a także przyspieszy procesy gojenia.

Pomoc przy rozpalaniu ogniska

Jeśli masz problem z rozpaleniem ognia, nałóż sporą ilość pomadki na wacik, a następnie go podpal. Ogień zapali się błyskawicznie i utrzyma się dłużej, niż w przypadku zwykłej zapałki.

Ukryj zadrapania na skórzanych butach i torebkach

Jeśli na Twoich skórzanych butach pojawiły się ślady zużycia – zadrapania i przetarcia, wetrzyj pomadkę w ich powierzchnię, ukrywając uszkodzenia. Posmarowanie skórzanych przedmiotów – torebek, pasków, mebli, notatników – pomadką zabezpieczy je także przed innymi urazami.

Dzięki odżywczym, nawilżającym i antybakteryjnym właściwościom pomadki do ust, można wykorzystać ten wyjątkowo praktyczny kosmetyk na wiele niekonwencjonalnych sposobów. Warto sięgnąć po niego w awaryjnych sytuacjach i cieszyć się jego wielofunkcyjnością.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *