Na luzie

Niezbędnik fryzjera, czyli co powinno znaleźć się w każdym salonie?

Nadszedł długo wyczekiwany przez ciebie moment! Oficjalnie stałeś się właścicielem salonu fryzjerskiego i zaczyna się twoja przygoda z prowadzeniem swojego własnego biznesu. Zanim jednak podwiniesz rękawy i weźmiesz do ręki nożyczki i grzebień, musisz w pełni wyposażyć swój salon. W co powinieneś zainwestować? Oto nasze typy.

Twój własny kąt

Urządzanie własnego salonu fryzjerskiego to nie tylko wyposażenie miejsca pracy. To też spełnianie marzeń, wprowadzanie w życie śmiałych wizji i radość z powstałego efektu. Każdy właściciel salonu fryzjerskiego z wielką pieczołowitością dobiera wszystkie jego elementy wyposażenia. Jednym z powodów takiej staranności jest chęć dostosowania swojego lokalu do wymogów współczesnego klienta – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Drugim, równie ważnym impulsem do stworzenia jak najwspanialszego gabinetu, jest stworzenie miejsca pracy, do którego chce się wracać. W poszukiwaniu inspiracji i konkretnych modeli warto sprawdzić oferty dostępne w Internecie.

Honorowe miejsce

Fotel fryzjerski to zdecydowanie najważniejsze miejsce w salonie. Jest właściwie jego wizytówką – na nim klient spędza większość czasu. Aby ten czas był spędzony w najwyższej wygodzie, staraj się wybrać fotel o odpowiednio wysokim oparciu, z miękkim wypełnieniem i wykończony wysokiej jakości materiałem obicia. Materiał ten musi być nie tylko atrakcyjny i wpisujący się w obowiązujące trendy, ale i łatwy w utrzymaniu. W wyborze zwróć uwagę na dodatkowe elementy fotela, takie jak zamontowany podnóżek czy podłokietniki. Upewnij się też, że wybrany przez ciebie fotel jest wyposażony w pompę hydrauliczną, która znacznie ułatwi twoją pracę, dając ci możliwość łatwego opuszczania i podwyższania siedziska.

Bez myjni ani rusz

Myjnia to kolejny konieczny do kupienia element salonu fryzjerskiego. Większość zabiegów przeprowadzanych przez fryzjerów zaczyna się bowiem przy myjni – to ona stworzy pierwsze wrażenie. Jej projekt musi być więc ergonomiczny, a dołączony do niej fotel wygodny i najlepiej dopasowany do pozostałych foteli fryzjerskich w twoim salonie.

Przyjemne oczekiwanie

Zanim zaprosisz klienta do przejścia na fotel, musisz stworzyć warunki, w których będzie mógł oczekiwać na swoją kolej. Ustaw więc w poczekalni wygodną sofę lub designerskie fotele, na których twój klient będzie mógł zapomnieć o czekaniu.

Według potrzeby

Oprócz wymienionych wyżej mebli w każdym salonie powinny znaleźć się też lustra, pomocniki fryzjerskie i inne akcesoria. W miarę rozwoju salonu sam stwierdzisz, czego najbardziej potrzebujesz, żeby zapewnić maksymalny komfort pracy dla siebie i swoich kolegów. Jeżeli twój gabinet zakłada też przyjmowanie panów z brodami, dobrą decyzją będzie kupno fotela barberskiego. Dla zwiększenia wygody klientów możesz kupić również podnóżki fryzjerskie. Aby umilić oczekującym czas spędzony w poczekalni, zainwestuj w jej odpowiednie wyposażenie. Lista przedmiotów, które przydają się w salonie fryzjerskim, jest bardzo długa – to, na które się zdecydujesz zależy od twojego budżetu i indywidualnych preferencji.

Kup przedmioty i meble niezbędne w salonie fryzjerskim na: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *