Na luzie

Salon kosmetyczny – o czym pamiętać projektując nową przestrzeń

Aranżacja przestrzeni pod własny biznes to spore wyzwanie. Należy zwrócić uwagę na elementy, nad którymi nie zastanawialiśmy się wcześniej. Wszystko po to, aby praca mogłaby swobodnie i szybko wykonywana. O ile w biurze ustawienie biurek nie przyniesie długotrwałych negatywnych konsekwencji (choćby dlatego, że z łatwością można je przesunąć), o tyle z aranżacją salonu nie jest już tak łatwo. Salon kosmetyczny – o czym pamiętać projektując nową przestrzeń, to prosty poradnik dla osób, które otwierają swój pierwszy biznes.

Wybierz funkcjonalne meble do salonu kosmetycznego

Jednym z najważniejszych elementów salonu kosmetycznego są meble. Jednak ze względu na to, że jest ich niewiele, nie wszyscy przykładają do nich wagę. Meble kosmetyczne to jednak podstawa wyposażenia. Przy sprzęcie złej jakości, najlepsza kosmetyczka może nie gorzej wykonywać swoją pracę. Odpowiednie i funkcjonalne biurko kosmetyczne czy fotel to klucz do sukcesu. Meble dobrej jakości sprawiają, że klientom jest wygodnie, a pracownicy wykonują swoją pracę łatwiej i przyjemniej. Na rynku istnieją specjalistyczne meble kosmetyczne, które dzięki dodatkowych funkcjom jeszcze bardziej intensyfikują oraz przyspieszają pracę kosmetyczkom. Świetnej jakości meble kosmetyczne znajdziesz na https://modnakaja.pl/pl/sprzet-kosmetyczny_kombajny-kosmetyczne.

Nie zapomnij o poczekalni i recepcji

Recepcja i poczekalnia to nie są najważniejsze miejsca w salonie kosmetycznym. Nie są to jednak miejsca całkowicie zbędne. Nie musisz wydawać pieniędzy na specjalistyczny sprzęt i meble, aby taką przestrzeń zaaranżować. Jedyne, o czym warto pamiętać, aby jednak wyznaczyć na nie kawałek miejsca. Przy recepcji powinien znaleźć się dziennik z zapisanymi wizytami. Polecamy specjalne systemy komputerowe, które w łatwy sposób czuwają nad codziennym grafikiem. Doskonale sprawdzi się również prosty kalendarz w analogowej wersji. Recepcja będzie służyć również jako miejsce pobierania opłat za usługę.

Poczekalnia również nie musi być osobnym pokojem z telewizorem oraz serwisem kawowym. Oczywiście, jeśli masz na to budżet oraz miejsce, zachęcamy do wykorzystania takiej możliwości. Do mniejszych salonów wystarczy wstawić wygodną kanapę, niewielki stolik a na nim dzbanek z wodą i kilka kolorowych magazynów.

Pamiętaj o zachowaniu przestrzeni między stanowiskami pracy

Bardzo ważne jest to, aby zachować przestrzeń między stanowiskami pracy. Nie jest to związane jedynie z przepisami BHP. Pracownicy poruszają się po salonie i mogą sobie nieświadomie nawzajem przeszkadzać. Dlatego już na etapie projektowania nowej przestrzeni, wyznacz ciągi komunikacyjne oraz w miarę swobodne przestrzenie między poszczególnymi sferami. Ograniczy to ilość wypadków, ale również przyczyni się do efektywniejszego wykonywania obowiązków.

Oprócz tego bardzo ważna jest aranżacja salonu kosmetycznego. Klienci obecnie oceniają miejsca wykonywania usług niezwykle restrykcyjnie. Eleganckie wnętrza przyciągają klientów, a te zaaranżowane bez wyczucia skutecznie odrzucają, nawet gdy jakość usług jest na dobrym poziomie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *