Na luzie

Sprzęt fryzjerski wysokiej jakości – co warto wybrać do swojego salonu?

Właściciel salonu fryzjerskiego, stojący przed wyborem sprzętu do swojego lokalu, chce wybrać to, co najlepsze, zarówno pod kątem jakości, jak i użyteczności. Choć wyposażenie salonu to kwestia indywidualna i różnicuje się ze względu na świadczone w nim usługi, to w każdej pracowni fryzjerskiej musi znaleźć się kilka mebli, bez których żaden zakład nie mógłby funkcjonować. Jakie są to meble? O tym traktuje poniższa lektura.

Fotel fryzjerski

Nowoczesne fotele fryzjerskie, choć znacznie różnią się designem, są projektowane według kilku podstawowych zasad. Projekt taki zakłada odpowiednie wymiary fotela, przede wszystkim szerokość siedziska i wysokość oparcia. Można by rzec, że równie ważna jest całkowita wysokość fotela, ale za ten parametr odpowiada pompa hydrauliczna, która jest integralną częścią każdego produkowanego współcześnie fotela – umożliwia ona regulację wysokości z siedzącym w fotelu klientem bez najmniejszego wysiłku. To, co powinno cechować dobrej jakości fotel fryzjerski, to wysokiej jakości materiały wykorzystane do jego produkcji. Najlepiej sprawdzają się chromowane podstawy oraz skórzane obicia. Odrębną, choć wciąż bardzo ważną kwestią, jest design fotela oraz dostępność różnych kolorów materiału obicia – warto poświęcić tym kryteriom dłuższą chwilę, aby fotel był doskonale dopasowany do całego wnętrza salonu.

Myjnia fryzjerska

Typowa myjnia fryzjerska powinna składać się z dwóch połączonych ze sobą elementów: fotela oraz misy myjni. Fotel powinien być jak najbardziej obszerny, aby był wygodny dla każdego klienta, bez względu na jego gabaryty, a także nachylony pod odpowiednim kątem, aby od razu ustawiać sylwetkę klienta w sposób ułatwiający mycie włosów. Misa z kolei musi być wystarczająco głęboka i pojemna, aby umożliwić fryzjerowi mycie nawet długich włosów.

Wybierając myjnię fryzjerską należy zwrócić uwagę na jej stylistykę, ponieważ producenci sprzętu fryzjerskiego często tworzą kompatybilne modele foteli fryzjerskich oraz myjni. Mając wybrany fotel wystarczy sprawdzić, czy nie został już do niego dopasowany fotel z myjnią.

Wózek fryzjerski

Pomocnik fryzjerski, inaczej zwany wózkiem, to nic innego jak rodzaj niewielkiej i lekkiej szafki na kółkach, która może podążać krok w krok za pracującym fryzjerem. Tradycyjny wózek fryzjerski jest wyposażony w dużą ilość półek bądź szuflad, a także blat i przydatne uchwyty. Specjalne wózki przeznaczone do koloryzacji są dodatkowo wyposażone w miseczki, wyciskacz do tubek farby i inne przydatne akcesoria.

Szereg dodatków

Przeglądając sprzęt fryzjerski w Modna Kaja można szybko znaleźć niezbędnik do każdego salonu fryzjerskiego. Oprócz mebli, które są absolutnym minimum, jeśli chodzi o wyposażenie pracowni fryzur, można wyszukać również inne przydatne akcesoria, które zwiększają komfort klienta i ułatwiają pracę fryzjerowi. Są to m.in. podnóżki, będące idealnym dopełnieniem fotela fryzjerskiego, a także taborety przeznaczone dla fryzjera, który podczas wykonywania niektórych czynności może usiąść przy kliencie, dając tym samym swojemu kręgosłupowi i nogom chwilę odpoczynku.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *