Porady

Jak schudnąć na wiosnę?

Jeśli latem planujemy podbijać męskie serca zachwycając panów naszą nienaganną sylwetką musimy mieć świadomość tego, że wiosna to najlepszy moment na rozpoczęcie skutecznego odchudzania. Na dworze jest coraz cieplej, a w sklepach pojawiają się owoce i warzywa zachęcające do przygotowywania smacznych posiłków. Do tego dzień jest coraz dłuższy, a nasze samopoczucie w naturalny sposób ulega poprawie. Takich warunków nie można zmarnować!

Po pierwsze – unikaj słodzonych napojów

Im jest cieplej, tym częściej dopada nas pragnienie, wiosną nie trzeba więc przypominać nam, jak ważne jest regularne dostarczanie płynów naszemu organizmowi. Niestety, wcale nie oznacza to, że robimy to dobrze, pragnienie często gasimy bowiem w sposób, który torpeduje nasze wysiłki mające na celu pozbycie się zbędnych kilogramów. Pamiętajmy więc, że słodzone napoje, po które sięgamy najczęściej, są prawdziwą „bombą kaloryczną”. Przynoszą znacznie więcej strat niż korzyści, najlepszym rozwiązaniem jest więc zapomnienie o ich istnieniu i przekonanie się do wody mineralnej.

Po drugie – zapomnij o telewizorze

Oczywiście, nikt nie sugeruje nam zrezygnowania z ulubionego serialu oraz oglądania wiadomości, warto jednak pamiętać o tym, że zimą telewizję oglądamy przede wszystkim dlatego, aby zabić monotonię ponurych i mrocznych wieczorów. Zgubny nawyk często pozostaje nam również wiosną i nawet nie zdajemy sobie sprawę, jak bardzo marnotrawimy cenny czas, który mogłybyśmy wykorzystać na spacer, jazdę na rowerze albo wizytę na basenie. Zastanówmy się więc, bez których programów nie możemy żyć, a z których jesteśmy w stanie zrezygnować dla dobra naszej zgrabnej sylwetki.

Po trzecie – jedz owoce i warzywa

Nie każdy dietetyk jest entuzjastą nowalijek, każdy zgodzi się jednak z tym, że zawsze będą one lepsze niż żywność wysoko przetworzona. Wiosną warto więc pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych i dostarczaniu sobie witamin i minerałów zawartych w owocach oraz warzywach. Nawet, jeśli nie są one tak zdrowie, jak te, które pochodzą z polskich ogrodów i sadów, z pewnością są i tak bardziej wartościowe niż frytki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *