degażówki
Porady

Sprzęt fryzjerski – degażówki dla praworęcznych i leworęcznych

Nawet najbardziej uzdolniony fryzjer bez odpowiedniego wyposażenia nie może pokazać, co tak naprawdę potrafi. Pokaz jego umiejętności w dużej mierze zależy od wyboru odpowiedniego sprzętu do cięcia i stylizacji włosów – a przecież warto inwestować w swój rozwój, za którym idzie zadowolenie klienta.

W co musi wyposażyć się fryzjer?

Z chwilą otwarcia salonu fryzjerskiego, każdy stylista ma na głowie dziesiątki spraw, którymi musi się zająć. Proces wyposażenia salonu – od mebli fryzjerskich, przez poczekalnię i recepcję, aż po akcesoria, których fryzjerzy używają na co dzień – jest bardzo skomplikowany i łatwo jest zapomnieć o pewnych drobiazgach.

Do takich drobnych, ale jakże ważnych akcesoriów, należą specjalne grzebienie fryzjerskie, niezbędne podczas strzyżenia, szczotki służące do modelowania fryzur, szczotki termiczne do stylizacji pod wpływem temperatury oraz degażówki.

Degażówki dla każdego fryzjera – jakich szukać, gdzie je znaleźć?

Jeśli jesteś początkującym fryzjerem i stoisz przed zakupem swoich pierwszych degażówek, musisz najpierw zastanowić się, czym powinny się charakteryzować. Ich specyfika wynika z przeznaczenia – degażówki służą przede wszystkim do cieniowania i strzyżenia punktowego. Dzięki odpowiedniemu rodzaju ostrza można z ich pomocą przerzedzać włosy, nadając im tym samym zupełnie nowy i niepowtarzalny wygląd. W rękach doświadczonego fryzjera narzędzie to może przyczynić się do stworzenia naprawdę wspaniałej fryzury.

Degażówki, jako rodzaj specjalnych nożyczek, muszą mieć odpowiednio wyważone ramiona – powinny być symetryczne i połączone wytrzymałym łożyskiem. Ich zakończenie nie powinno być ostre – wówczas stwarzałoby zagrożenie uszkodzenia skóry głowy strzyżonego klienta.

W zależności od przeznaczenia, degażówki nieco się od siebie różnią. Na rynku występują degażówki o różnych rozmiarach i różnych rodzajach ostrzy. Jedne są ząbkowane jednostronnie, inne obustronnie. Mogą się też różnić rozstawem ząbków – mogą one być rozstawione szeroko lub wąsko, regularnie lub nieregularnie. Każda wersja degażówek służy do innego rodzaju pracy i daje inny efekt.

Kolejną cechą degażówek, która jest niezwykle istotna dla korzystającego z nich fryzjera, jest ergonomiczny uchwyt. Musi on być nie tylko odpowiednio wyprofilowany i o odpowiedniej wielkości, ale także dostosowany do dłoni, która ma go trzymać – bez względu na to, czy będzie to dłoń lewa, czy prawa. O ile łatwo jest znaleźć degażówki dla osób praworęcznych, osoby pracujące lewą ręką miewają z tym problemy. Degażówki dla leworęcznych w modnakaja.pl spełniają wszystkie kryteria, które powinny spełniać akcesoria fryzjerskie – są wykonane z dużą precyzją, która pozwala fryzjerom na precyzyjną pracę, a przecież o to właśnie chodzi wszystkim stylistom. Leworęczni nie muszą już wybierać między dopasowaniem do lewej dłoni a jakością produktu – mogą mieć dwa w jednym. Jeśli fryzjer wie, gdzie szukać, może z łatwością znaleźć degażówki o ergonomicznym uchwycie i ostrzu zapewniającym idealne cięcie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *