Mężczyzna

Zapachy olejków do bród

Ikoną męskości w dzisiejszych czasach jest mężczyzna lumberseksualny. A mężczyzna lumberseksualny oprócz dżinsów, koszuli w kratę i zazwyczaj bujnej fryzury, ma przede wszystkim gęstą brodę. Lumberseksualista, nazywany również drwalem, powinien więc o swoją brodę dbać – najlepiej za pomocą olejków do bród.

Cudotwórcze właściwości olejków do bród

Olejki do brody nawilżają włosy sprawiając, że stają się one bardziej urodziwe i bardziej zdrowe (sprawdź najlepsze olejki do brody). Tego rodzaju kosmetyk zawiera tylko i wyłącznie naturalne składniki z ekstraktów roślinnych. Stosować go można zarówno do brody, jak też do fryzury. Wystarczy kilka kropel, aby męskie włosie stało się ładniejsze i pachnące.

Obłędny zapach olejków do bród

Olejki do brody zawierają cenne oleje pochodzenia roślinnego, które nawilżają włosy. Znajdują się wśród nich głównie: olej arganowy, olej jojoba, olej kokosowy, olej z pestek moreli, olej z migdałów i witamina E. To, co jednak determinuje skład olejków do brody i nadaje włosom obłędnego zapachu, to oleje eteryczne. Klasyfikuje się je na trzy rodzaje: olejki kwiatowe, olejki owocowe i olejki drzewne.

Kwiatowe olejki do bród

Pierwszy rodzaj olejków do brody pod względem zapachu to rodzaj kwiatowy. Kwiatowej woni dostarczają dla olejków ekstrakty z: lawendy, pelargonii, róży i dzikiej róży. To zapachy najbardziej pasujące dla mężczyzn o głębokiej wrażliwości.

Owocowe olejki do bród

Drugi rodzaj olejków do brody pod względem zapachu to rodzaj owocowy. Owocowej woni dostarczają dla olejków ekstrakty z: pomarańczy, grejpfruta, bergamotki, mandarynki, cytryny i limonki. To zapachy najbardziej pasujące do mężczyzn żyjących aktywnie.

Drzewne olejki do bród

Trzeci rodzaj olejków do brody pod względem zapachu to rodzaj drzewny. Drzewnej woni dostarczają dla olejków ekstrakty z: żywicy, cedru, imbiru i drewna sandałowego. To zapachy najbardziej pasujące dla mężczyzn ceniących klasykę.

Apothecary 87, czyli najbardziej męskie olejki do bród

Wiele marek zajmuje się wyrobem kosmetyków dla mężczyzn, wśród których znajdują się między innymi olejki do brody. Jedna z nich to Apothecary 87 założona przez Sama Martina. Pewnego razu ten brytyjski barman został doprowadzony do granic wytrzymałości przez olejki do brody. Otóż pachniały one po prostu mało męsko. Sam Martin jako fan bród ostanowił więc stworzyć autorską markę olejków do brody, które pachniałby bardzo męsko. Tak oto narodziła się marka Apothecary 87. Uznaje się ją za najbardziej męską markę kosmetyków dla mężczyzn.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *