Mężczyzna

Czy każdy może zapuścić brodę?

Drodzy mężczyźni! Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak szczególną uwagę przykładacie do pielęgnacji swojego zarostu. Dwoicie się i troicie, by osiągnąć zadowalający efekt, a broda niekiedy wciąż nie chce rosnąć… Czy zastanawialiście się kiedyś, co za tym stoi? Jakie są przyczyny problemów z zarostem i czy każdy mężczyzna może mieć brodę? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Komu pasuje broda?

I choć wydawać by się mogło, iż trend noszenia brody dawno przeminął, nic bardziej mylnego! Zadbany i odpowiednio wystylizowany zarost to atrybut każdego prawdziwego gentlemana. Broda potrafi w zaledwie kilka chwil zmienić dotychczasowy look, podkreślając przy tym rysy twarzy. Niestety nie każdemu ona pasuje! Niektóre style wymagają jedynie znajomości technik pielęgnacyjnych, inne natomiast sprawdzają się wyłącznie u mężczyzn o konkretnym typie urody. Wówczas warto zastanowić się, jaką brodę pragniemy zapuścić i na jakim efekcie nam zależy… Jak sprawdzić, czy dany styl będzie dla nas odpowiedni? Nie pozostaje bowiem nic innego, jak zapuścić brodę, wystylizować ją i ocenić, jak czujemy się z danym efektem. Niby nic trudnego, a jednak!

Jak rośnie broda?

Marzenia o zdrowym i gęstym zaroście w większości przypadków można w krótkim czasie urzeczywistnić. Włoski na brodzie zazwyczaj rosną średnio 0,5-0,6 mm na dobę. Brzmi świetnie, nieprawdaż? Niestety nie każdy mężczyzna ma to szczęście… Na porost brody ma wpływ kilka kluczowych czynników. Niemniej jednak niektórych z nich nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Bywa niekiedy i tak, że uwarunkowania genetyczne wręcz uniemożliwiają nam wyhodowanie długiej i gęstej brody. Wbrew powszechnym przekonaniom to nie poziom testosteronu warunkuje porost włosków, a zaś substancja z niego syntetyzowana określana mianem dihydrotestosteronu. Panowie mniej wrażliwi na jej działanie mogą zmagać się z problemem zapuszczenia zarostu. To jednak nie wszystko! Nasza codzienna pielęgnacja oraz styl życia, w tym właśnie brak aktywności fizycznej, słabo zbilansowana dieta czy stosowanie używek mają znamienny wpływ na kondycję naszych włosów. Jak zatem prawidłowo zadbać o brodę?

Tutaj – https://uzbira.pl/kategoria/golenie – możesz znaleźć profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji męskiego zarostu.

Odpowiednia pielęgnacja – to trzeba wiedzieć

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu! Mamy jednak świadomość, iż wyhodowanie brody wymaga dużego zaangażowania i odrobiny cierpliwości, a tego niekiedy brak… Jeżeli marzysz o gęstym zaroście, musisz przede wszystkim zmienić swoją dotychczasową rutynę. Czasami jeden podstawowy błąd może sprawić, iż twoje dotychczasowe starania pójdą na marne, a ty nie osiągniesz pożądanego efektu. Rozpocznij swoją pielęgnację od dokładnego oczyszczenia zarostu i nawilżenia skóry twarzy. Codzienne golenie podrażnia delikatną cerę, a co za tym idzie, mogą pojawić się wypryski, a skóra zacznie swędzieć. Pamiętaj również o regularnym stosowaniu balsamu do brody, który ma za zadanie odżywić włoski i przywrócić im dawno utracony blask.

Pielęgnacja brody to spore wyzwanie, a my… doskonale o tym wiemy! Oprócz powyższych wskazówek warto także regularnie wyczesywać zarost specjalną szczotką z włosiem z dzika lub klasycznym grzebieniem. Co więcej, przynajmniej raz na 2-3 dni przycinaj delikatnie brodę. Z pomocą przyjdą wówczas nożyczki i grzebyczek. Aby efekt końcowy był w pełni satysfakcjonujący, możesz pokusić się o ostrą brzytwę. Sprzęt ten wymaga stabilnej ręki i odrobiny wprawy. Niemniej jednak w zaledwie kilka chwil wyeliminujesz wszelkie nierówności. Tak przygotowana broda aż prosi się o stylizację!

Broda sama nie urośnie – to fakt! Jeżeli dotychczas zmagałeś się z dość problematycznym zarostem, skorzystaj z naszych wskazówek. Z czasem zauważysz pierwsze efekty. Gwarantujemy!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *