Porady

Funkcjonalna garderoba – akcesoria, które pozwolą ci utrzymać porządek

Z garderoby korzystamy każdego dnia i to waśnie z tego względu wyjątkowo trudno jest zadbać o jej porządek. Akcesoria do garderoby są w stanie skutecznie pomóc nam w utrzymywaniu ładu, dlatego warto zainteresować się ich zakupem. W ten sposób proces szukania konkretnego ubrania lub dodatku ograniczymy do minimum.

Zabezpiecz buty przed wilgocią

Buty w garderobie warto przechowywać na samym dole. Aby je uporządkować, najczęściej ustawia się je na półkach, stojakach lub przechowuje w pudełkach. Wiele osób decyduje się na zakup osobnego stojaka, który można postawić w garderobie. Jeśli jednak nie mamy miejsca na taki dodatek, możemy z powodzeniem wykorzystać kartonowe pudełka. Wolną przestrzeń warto uzupełnić woreczkami pochłaniającymi wilgoć i zapach. Pamiętajmy, że buty wkładane do szafy powinny być czyste i wysuszone.

Bielizna – wykorzystaj akcesoria do garderoby

Przechowywanie bielizny dla wielu osób jest wyjątkowo uciążliwe. Jeśli przechowujemy bieliznę w szufladzie, koniecznie zaopatrzmy się w organizery, w których posegregujemy, chociażby skarpetki. Modele dostępne w sklepach bez problemu dopasujemy do wielkości danej szuflady. Bieliznę możemy przechowywać również w szafie, układając ją do pudełek. Korzystając z tego rozwiązania, uzyskamy estetyczny efekt, a utrzymanie porządku nie będzie już dla nas problematyczne.

Ubrania na zimę pakuj próżniowo

Grube kurtki i bluzy zajmują sporo miejsca w szafie. Jeśli po okresie jesienno-zimowym, gdy dni robią się znacznie cieplejsze, wiemy, że nie będziemy korzystać z danych ubrań, warto skorzystać z worków próżniowych i zabezpieczyć ciuchy, by w niezmienionym stanie dotrwały do kolejnej zimy. Worki próżniowe zagwarantują, że ubrania nie przesiąkną zapachami, nie niszczą się i dodatkowo będą zajmowały mniej miejsca w szafie. Ubrania próżniowo spakowane możemy wygodnie przechowywać również poza garderobą, nie martwiąc się o ich stan.

Zadbaj o świeży zapach w szafie

Jeśli nasze nieużywane ubrania często przesiąkają nieprzyjemnym zapachem, problemem może być nasza szafa. Przed włażeniem ciuchów warto przetrzeć dokładnie każdą półkę lekkim detergentem, a następnie dokładnie ją osuszyć. Na półkach poukładajmy również saszetki zapachowe i pochłaniacze wilgoci. Pamiętajmy również, by przed umieszczeniem ciuchów w szafie upewnić się, że są one całkowicie suche. Problem z nieświeżym zapachem jest znacznie mniej uciążliwy w przypadku garderób znajdujących się w osobnym pokoju, gdzie ubrania nie są zamykane w szafach, a powietrze ma szanse swobodnie przez nie przepływać.

Korzystając z prostych rozwiązań, sprawimy, że utrzymanie porządku w naszej garderobie nie będzie tak uciążliwe, jak mogłoby się wydawać. Modne i łatwo dostępne obecnie akcesoria sprawią, że nasze ubrania będą zadbane i gotowe do użycia w każdym momencie. Zniknie również problem gubiących się ciuchów czy dodatków. Konieczne wypróbuj nasze sposoby i przekonaj się, jak bardzo są skuteczne.

A po nowe ubrania, zapraszamy na https://plusado.pl 🙂

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *