Styl

Jak pielęgnować tatuaż?

Tatuaże stają się coraz powszechniejsze. Wykonanie takiej ozdoby na ciele jest doskonałym sposobem na wyrażenie swojej osobowości, charakteru i stylu. Jeśli decydujemy się na zrobienie tatuażu, koniecznie musimy pamiętać, że zostanie on z nami do końca życia, dlatego warto dobrze o niego dbać, tak by zachował swoją wyrazistość i piękny kolor.

Świeży tatuaż

O świeżo wykonany tatuaż warto zadbać wyjątkowo starannie. Przed wyjściem ze studia tatuażysta zabezpieczy świeży tatuaż folią ochronną, którą należy ściągnąć przed upływem 24h. Następnie należy co 3-4h przemywać skórę wodą z delikatnym, szarym mydłem, a po osuszeniu papierowym ręcznikiem nakremować produktem ochronnym. Tatuaż powinien być cały czas nawilżony – jego przesuszenie może spowodować pojawienie się strupków, które mogą przyczynić się do ubytków tuszu. Przez tydzień po wykonaniu tatuażu należy unikać basenu, sauny, siłowni, a także spożywania alkoholu.

Ochrona przed słońcem

Nawet jeśli posiadamy tatuaż już przez wiele lat, warto pamiętać o jego regularnym kremowaniu filtrami UV zwłaszcza w słoneczne, letnie dni. W ten sposób unikniemy wyblaknięcia tuszu, a nasz tatuaż będzie prezentował się świeżo przez wiele lat. Jeśli jesteśmy posiadaczami delikatnego tatuażu o cienkich liniach, możemy skorzystać z pomadek lub produktów do stosowania punktowego z filtrem UV, którymi obrysujemy jedynie kontur. W ten sposób unikniemy nieopalonych plam na ciele, a nasz tatuaż nie ucierpi z powodu słońca.

Unikanie uszkodzeń mechanicznych

Problemem w przypadku tatuaży mogą być również uszkodzenia mechaniczne. Zwłaszcza w przypadku nowych tatuaży należy unikać pocierania ich szczotkami, gąbkami do ciała, które mogą spowodować uszkodzenie naskórka lub przyczynić się do infekcji. Warto o tym pamiętać nawet w przypadku starszych tatuaży. Aby zachować ich świeży wygląd, warto zamiast intensywnego szorowania zdecydować się na regularne balsamowanie i nawilżanie danego miejsca na skórze, dzięki czemu tatuaż będzie prezentował się przez długi czas wyjątkowo atrakcyjnie.

Konsultacje z tatuażystą

Jeśli wykonujemy nasz pierwszy tatuaż, koniecznie zapytajmy naszego tatuażystę o sposoby jego pielęgnacji. Kontaktując się na żywo ze specjalistą, będziemy w stanie uzyskać najlepsze wskazówki oraz rozwiać swoje wszelkie wątpliwości. Wiele salonów tatuażu rekomenduje poszczególne kremy, dzięki którym łatwiej zadbać o wytatuowaną skórę. Warto skorzystać z oferowanych produktów i profesjonalnie zadbać o tatuaż.

Zgodnie z badaniami co trzeci Polak rozmyśla nad posiadaniem tatuażu. Drobny wzór może symbolizować ważną dla nas datę, osobę, historię lub po prostu stanowić niebanalną ozdobę na skórze. Wykonanie tatuażu powinno być jednak odpowiednio przemyślane, a jeśli się na niego zdecydujemy, dbajmy o jego wygląd przez całe życie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *