Styl

Typy figury – jak dopasować garderobę do sylwetki?

Każda z nas jest piękna na swój indywidualny sposób. Mamy różne kolory skóry, rysy twarzy, wzrost i wagę. Ważnym jest, aby podkreślać swoje bezapelacyjne atuty, a przykrywać niedoskonałości. Właśnie z tego powodu istotnym jest, aby znać typ swoje sylwetki, bez względu na to, czy jesteśmy szczupłe czy plus size.

Sylwetka klepsydra

To według wielu opinii sylweta idealna, często kojarzona z upragnionymi przez kobiety wymiarami 90 – 60 – 90.  Biodra i ramiona mają mniej więcej taką samą szerokość, mogą różnić się do 5 centymetrów. Talia jest widocznie zaznaczona. Biust w tego typu sylwetce jest raczej średni, a biodra ładnie zaokrąglone.

Co powinna nosić klepsydra?

Przy tak pięknej tali należy skupić się na jej podkreśleniu. Wszystkie rzeczy, które będą zwężać się w tej okolicy spowodują, że będziecie wyglądać seksownie i kobieco. Dozwolone są wszelkie wzory i głębokie dekolty, ołówkowe spódnice i obcisłe ubrania. Zrezygnuj ze zbytniego poszerzania bioder bądź ramion.

Sylwetka trójkąt

Trójkąty mają pełne biodra, które są szersze od ramion. Taka budowa sprzyja mocno zaakcentowanej tali i rozbudowanym dolnym częściom ciała – pośladkom i udom. Biust jest raczej niewielki – średni bądź mały.

Co powinien nosić trójkąt?

Dla trójkątów ważne jest zrównoważenie górnych i dolnych części ciała. Na szczęście w ich przypadku zupełnie nie musimy martwić się zaakcentowaniem tali. Dla tej sylwetki polecane są przede wszystkim spódnice i sukienki, które zatuszują szerokie biodra. W górnych partiach ciała dozwolone są wzorzyste bluzki, bufki i pagony.

Sylwetka odwrócony trójkąt

Ten typ sylwetki charakteryzuje się pokaźnymi ramionami i biustem, co daje obwód większy od obwodu bioder. Talia zazwyczaj jest znikoma, a pośladki niewielkie. Ciężar całego ciała znajduje się w górnej części sylwetki.

Co powinien nosić odwrócony trójkąt?

Aby nadać delikatności górnym partiom ciała należy ubierać jaśniejsze i wzorzyste ubrania na dole, a na górze postawić na jednolite, raczej ciemniejsze kolory. Wykluczone są falbany i żaboty w okolicy ramion, a z dekoltów najlepiej sprawdzi się trójkątny – serek wyszczupli linię ramion i wydłuży szyję.

Sylwetka prostokąt

Wszystkie wymiary w tej sylwetce są sobie podobne. Biust jest niewielki, tali brak wyraźnego zaznaczenia, a pośladki są raczej nieduże. Ciężar ciała rozkłada się równomiernie po całej sylwetce. Różnice dochodzą maksymalnie do 5 centymetrów.

Co powinien ubierać prostokąt?

Aby nadać swojej figurze kobiecości skup się na zaakcentowaniu dolnych partii ciała. Wybieraj spódnice rozkloszowane bądź w kształcie tulipanów, a w przypadku spodni dobrym wyborem będą te zwężane ku dołowi. Delikatne szycia i lekkie materiały dodadzą kobiecości.

Sylwetka koło

Ciężar w przypadku sylwetki koła skupia się w środkowej części sylwetki. Koła zazwyczaj mają duży, bądź bardzo duży biust i wystający brzuch, przy jednocześnie stosunkowo smukłych nogach i wąskich biodrach.

Co powinno ubierać koło?

Aby zrównoważyć mankamenty swojej sylwetki zadbaj o odpowiednią długość ubrań, dobrze wyglądać będą przede wszystkim spódnice i sukienki kończące się w okolicy kolan. Torebka noszona w ręce odciąży sylwetkę, a poprzecierane dżinsy bądź spodnie w rzucający się w oczy deseń odwrócą uwagę od środkowej części ciała.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Roman says:

    Szkoda, że nie ma przykładowych fotografii.

  2. Szymon says:

    Prawdę powiedziawszy o tym nie słyszałem. Warto wiedzieć. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *