Porady

Mężczyzna dbający o włosy – jak to robić?

 

Fryzura męska to jeden z elementów męskiego stylu. Jednakże, jeśli Twoje włosy nie są dokładnie „zdrowe” końcówki są posiekane lub stają się kruche, skóra głowy jest sucha i pojawia się łupież – o fajnej fryzurze można zapomnieć. Twój stylowy obraz znajdzie się w niebezpieczeństwie. Rozpatrzymy kilka porad dotyczące męskiej pielęgnacji włosów, aby wyglądały one świeżo i zdrowo.

Jak prawidłowo dbać o włosy?

Jeśli masz duży problem z włosami, to najlepiej skonsultować się z trychologiem – specjalistą w leczeniu włosów i skóry głowy. W innych przypadkach można skorzystać z poniższych zaleceń:

Suszcie włosy starannie

Osuszanie ręcznikiem – jedna z głównych przyczyn uszkodzenia włosów. Faceci uwielbiają wziąć ręcznik i wycierać włosy w szalony sposób. Problem polega na tym, że gdy włosy są mokre, to jest bardzo łatwe je uszkodzić. Wycierając włosy ręcznikiem, niektóre włosy przeplatają się z pasemkami ręcznika i przeciągają się, uszkadzając końcówki. W celu zminimalizowania szkód spowodowanych ręcznikiem, strząśnijcie nadmiar wody, a następnie wytrzyjcie łagodnie włosy ręcznikiem w kierunku wzrostu włosów. To może potrwać trochę dłużej, ale warto to zrobić. Pamiętaj, że uszkodzone włosy, nie naprawiają się, ale można poczekać, kiedy urosną nowe, aby zastąpić stare (na przykład po 1-2 strzyżeniach).

Ostrożne stosujcie grzebień

Gdy włosy są mokre, można zapobiec ich uszkodzeniu za pomocą grzebienia z szerokimi zębami. Pozwoli to ograniczyć szkody spowodowane przez grzebienie lub szczotki, ciągnące włosy.

Myjcie włosy w letniej wodzie

Bardzo gorąca woda wysusza włosy i skórę głowy. Nie używaj zbyt dużo ciepłej wody. Pierwszym krokiem w utrzymaniu zdrowych włosów to utrzymanie zdrowej skóry głowy.

Unikaj chemii

Powtarzające się farbowanie włosów może je uszkodzić. Chemikalia (na przykład, amoniak) stosowany w farbie, może być szkodliwy dla włosów i skóry głowy. Również używanie środków do stylizacja takich jak pasty do włosów np. z beardman.pl, żele i innych, muszą być zbadane na składniki. Z jednej strony mogą być one pożyteczne, a z drugiej gubiące, wszystko zależy od składu.

Dobry fryzjer lub stylista wie, jak prawidłowo dbać o włosy i skórę głowy. Zapytaj go, aby wybrać najlepszy produkt do ochrony włosów przed uszkodzeniami.

Nie myj włosów zbyt często

Można bezpiecznie myć włosy codziennie, jeśli używasz profesjonalnych szamponów. W przeciwnym razie – nie więcej niż 1 raz na 2 dni. Szampony profesjonalne są zrobione tak, aby wdrażać środki zmiękczające, nawilżające i środki chroniące w łodygę włosa, czego nie powiesz o tanich środkach. Ponadto włosy mogą „przyzwyczaić się” do częstego mycia i będą szybciej się brudzić i zatłuszczać. 

Na zakończenie

Rozpatrzyliśmy razem podstawowe zasady pielęgnacji włosów dla mężczyzn, które nie będą trudne do wykonania. Oczywiście istnieje wiele masek, receptur babci, leczniczych szamponów. Wszystko to z pewnością jest przydatne, ale najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą przed stosowanie różnych środków.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *