myjnia fryzjerska
Porady

Myjnia fryzjerska – jaką kupić do salonu?

Myjnia fryzjerska to podstawowy element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli w różnych cenach i o różnej funkcjonalności. Na co się zdecydować? Na co zwrócić  uwagę przy zakupie myjni fryzjerskiej? Podpowiadamy w artykule poniżej.

Myjnie do dużych salonów fryzjerskich

Mając dużą powierzchnię w salonie fryzjerskim można pomyśleć o zakupie myjni kompaktowej, która ma wbudowany fotel (myjnie fryzjerskie znajdziesz tutaj). Taka myjnia gwarantuje większy komfort, gdyż fotel ulokowany jest pod odpowiednim kątem. Dodatkowo można  wybrać fotele wyposażone w dodatkowe elementy, które pozwolą poczuć się klientowi jak w  SPA.

Myjnie do małych salonów fryzjerskich

Aby zaoszczędzić miejsce w małym salonie, należy zdecydować się na małą myjnie wolnostojącą. Przy takiej myjni można postawić fotel, którego używa się do strzyżenia włosów. Zazwyczaj są one na kółkach, więc nie ma problemu z przestawianiem takich foteli. Dodatkowo jest to ekonomiczne rozwiązanie. Niektóre modele mają ruchomą misę, więc można do niej dostawić fotel pod odpowiednim kątem.

Fotel

Fotel musi być przede wszystkim wygodny. Ludzie nie chodzą do fryzjera tylko po to, aby zmienić kolor włosów, czy podciąć końcówki, ale także po to, aby się zrelaksować i odprężyć. Musi być również regulowany, aby odpowiednio ustawić wysokość pod klienta. Niektóre fotele mają wbudowany masaż wibracyjny, dzięki któremu klient może poczuć się jak w SPA. Dobrze, aby podnóżek był regulowany, ponieważ zapewni to wygodną pozycję klientowi.

Obudowa myjni

Musi być przede wszystkim łatwa w utrzymaniu, czyszczeniu oraz estetyczna. Ważne, aby była odporna na uszkodzenia i wykonana z odpornego tworzywa. Należy zwrócić uwagę na to czy jest podatna na zarysowania i korozję. Na rynku dostępne są również obudowy w całości tapicerowane. Wygląda to bardzo estetycznie, ale nie każdy materiał jest praktyczny i odporny na zniszczenia.

Misa

Najlepszym rozwiązaniem jest porcelanowa misa, ponieważ ma ona ciągły kontakt z kosmetykami. Porcelana nie wchodzi w reakcję z kosmetykami, zatem jest łatwa w czyszczeniu i dobrze wygląda. Rozmiary i wyprofilowanie można dopasować według własnych upodobań. Ich skala jest bardzo duża, więc z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego salonu. Ważnym elementem podczas wyboru jest głębokość misy. Zarówno płytkie jak i głębokie mają swoje zalety. Płytka daje lepszy dostęp do włosów fryzjerowi, a głęboka chroni przed ochlapaniem wodą. Podczas wyboru misy można się zastanowić czy będą niej korzystać głównie kobiety czy mężczyźni. Dzięki temu stworzymy sobie w głowie zarys tego jak duża ma być misa i jak doprofilowana. Niektóre misy mają wbudowane półeczki, których można używać do przechowywania na nich kosmetyków.

Kolor

Wachlarz kolorów na rynku jest bardzo szeroki. Możemy wybrać tradycyjnie czarną myjnie lub szarą, ale także znajdziemy takie w kolorze różowym, niebieskim miętowym czy filetowym. Dobrze jest wybrać kolor, który będzie praktyczny i nie będzie na nim widać każdego włosa.

Zanim zdecydujemy się na konkretny fotel fryzjerski powinniśmy dokonać analizy potrzeb. Pomyśl ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na tę inwestycję. Zastanów się nad tym czy dany fotel zmieści się do Twojego salonu i czy spełni Twoje oczekiwania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *