Porady

Śniadanie – nie zapominajmy o nim

Istnieje mnóstwo korzyści płynących z regularnego spożywania śniadania. Osoby dbające o swoje zdrowie oraz sylwetkę nigdy nie powinny o tym posiłku zapominać. 

Opublikowano badania dowodzące, że pomijanie lub wykluczanie śniadań z naszego codziennego menu może zwiększać ryzyko zachorowań na cukrzyce typu 2, zwłaszcza wśród kobiet. Brak śniadania powoduje, że nasz metabolizm zostaje zaburzony i negatywnie wpływa na poziom glukozy oraz insuliny we krwi. Codzienne spożywania śniadania obniża też poziom „złego” cholesterolu we krwi, tym samym zmniejsza się ryzyko chorób wieńcowych.

Lepsze samopoczucie

Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne stwierdziło, że dobrze zbilansowane śniadanie zapewnia energię na cały dzień oraz pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, poprawia też koncentrację, witalność oraz pamięć.

Śniadania, a utrata wagi

Porządne śniadania, sprawiają, że w ciągu dnia nie podjadamy i rzadziej sięgamy po niezdrowe przekąski. Codzienne śniadania poleca się osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Zaobserwowano, że osoby jedzące regularne śniadania szybciej zrzucały wagę, niż osoby, które jadły w ciągu dnia taką samą liczbę kalorii, pomijając tym samym śniadania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *