Na luzie

5 książek o modzie, które warto przeczytać

Zazwyczaj czerpiemy inspiracje do swoich codziennych strojów przez reklamy i afisze w witrynach modnych sklepów, ale czasami warto sięgnąć po coś większego i bardziej rzetelnego, po książkę. Modę też można ładnie opisać. Dowodem na to jest 5 ciekawych książek, które powinny Wam pomóc w wyborze swojego stylu nie tylko w modzie.

Nr 1.
„Alexander McQueen. Krew pod skórą”, dzieło Andrew Wilsona, w którym zawarte są materiały o genialnym modnym designerze. Wypowiedzi ludzi z którymi pracował, przyjaciół, i tych których prawie nie znał.
Nawet jeśli twórczość McQueena, będzie Wam niezrozumiała, to książkę warto przeczytać chociażby dla tego, żeby zrozumieć, sztukę, modę, i zobaczyć ukryty sens w tych wszystkich złożonych i czasami nawet intrygujących obrazach.

Nr 2.
„Chanel & CO” Marie – Dominique Leliévre. Nie patrząc na to, że w książce jest dużo rzeczy zmyślonych, takich jak dialogi ( autor  stara się zrobić iluzję tego, że był świadkiem wszystkich wydarzeń), książka zasługuje na uwagę. Nie znajdziecie w tej książce ubóstwiania ikony stylu. Autor stara się pokazać życie Coco przez pryzmat otoczenia designera.

Nr 3.
Maggy Rouff „Filozofia Elegancji”. Autorka, a zarazem projektant, była nie tylko wybitna w sferze mody, ale także i słowa. Książka była wydana w dalekim 1942 roku, ale porady które są w niej zawarte można wykorzystywać do dziś. W książce są informacje nie tylko, o pięknym życiu Paryża na początku stulecia, ale także to jaką rolę odgrywa społeczeństwo, o umiejętności przyjmowania siebie takim jakim się jest. Nietypowa książka o modzie, a raczej o człowieku, który sam wyznacza swój kierunek.

Nr 4.
„Modny Londyn” Christopher Breward. Zamiast mapy turystycznej stolicy Wielkiej Brytanii, śmiało można brać daną książkę. W niej są najbardziej interesujące zakątki Londynu, patrząc ze strony mody. Duże znaczenie w tej książce udziela się zmienności stylu angielskiego i tego jak Wielka Brytania starała się zwrócić sobie status najbardziej modnej stolicy Świata.

Nr 5.
Aleksander Ganulicz „Kombinezon bez góry”. Książka opowiada o słynnym Levi Strausie, ten od Levisów. Ale zrobione jest to w sposób nietypowy, bo książka nie jest biograficzna, tylko to jest powieść.

Nietypowy sposób, żeby rozszerzyć sobie horyzont wiedzy o modzie, i poznać trochę historii w sposób nietrywialny. Modnego czytania!

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *