Porady

Szampon do włosów – trudny wybór

Dobór odpowiedniego szamponu jest bardzo ważny, dlatego też jego zakup należy dobrze przemyśleć lub poradzić się kogoś bardziej doświadczonego. Mimo dużego wyboru tego środku w supermarketach i kuszącej ceny trzeba się zastanowić czy on na pewno spełni swoją rolę.


Typowy szampon musi zawierać trzy podstawowe składniki czyli środek powierzchniowo-czynny, składnik nadający lepkość i wodę. Dodatkowo w szamponach stosuje się różnorodne zapachy i barwniki odpowiadające zapachowi. Zapachy zmieniają się wraz z epokami, ale ich obecność może uczulać.


W zależności od skóry i rodzaju włosów mamy różne rodzaje szamponów. Te łagodne często są też stosowanie u niemowląt. Zawierają substancje łagodzące, natłuszczające, a ich skład jest taki jak szamponów do częstego stosowania. Dzięki tym składnikom raczej nie podrażniają skóry. Szampon do włosów tłustych ma dobrze oczyszczać skórę głowy, ale nie może podrażniać gruczołu łojowego. Dla lepszego efektu musi być nałożony na co najmniej 5 minut. By nie podrażniać skóry należy stosować go na zmianę z łagodnym. Przesuszenie włosów w przeciwieństwie do przetłuszczania spowodowane jest brakiem łoju. Może też być efektem złej pielęgnacji włosów lub częstym farbowaniem. Dla ich polepszenia stosuje się szampony natłuszczające, ale należy je używać z rozwagą. Zbytnie złuszczanie się skóry jest przyczyna powstawania łupieżu. Proces ten można przerwać stosując szampony przeciwłupieżowe. Szampony 2 w 1 pełnia rolę zarówno szamponu jak i odżywki. Jednocześnie myją włosy i bardzo szybko poprawiają ich wygląd, ale maja tez wady. Jedną z nich jest to, że nie można dopasować odzywki do rodzaju włosów.


Odpowiednio dopasowując szampon do rodzaju włosów możemy osiągnąć doskonały efekt. Nasze włosy będą piękne, zdrowe i lśniące. Zdaję sobie sprawę z tego, że to wcale nie jest takie proste, ale chyba warto temu poświęcić chwilę.

A jeśli masz problemy z wypadającymi włosami, to wybierz odżywkę i szampon z oferty i-Apteka: http://www.i-apteka.pl/pol_m_Kosmetyki-Pielegnacja_Wlosy-wypadanie-lysienie-321.html

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *