Na luzie

Włóczka – co można z niej zrobić

W ostatnich latach możemy zauważyć wielki powrót szydełkowania i robienia na drutach. Młode osoby z chęcią relaksują się przy włóczce, projektują swoje robótki, a następnie skrupulatnie trzymają się swojego planu. Jednak co z osobami początkującymi, które nie do końca wiedzą co właściwie z włóczki można zrobić? Ten artykuł kierowany jest właśnie dla laików, którzy dopiero wchodzą w świat dziewiarstwa. Znajdziecie tu inspiracje na włóczkarskie projekty. 

Po pierwsze – włóczka i akcesoria do robótek ręcznych 

Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z włóczką, to musimy koniecznie zdobyć kilka narzędzi, które będą nam niezbędne. Możemy to zrobić zarówno lokalnie – w jednym ze sklepów pasmanteryjnych, jak i w sieci. Sklep internetowy z włóczkami jest lepszą alternatywą dla tych z nas, którzy lubią wygodnie zrobić zakupy, nie wychodząc z domu. W tym sklepie: https://zamotane.pl/pl/c/Wloczki/15 możemy znaleźć tanie włóczki, jak i wszystkie niezbędne nam do szydełkowania i robienia na drutach narzędzia, dlatego warto się w nim zaopatrzyć. 

Ubrania z włóczki 

Jeśli mamy już wszystkie niezbędne nam akcesoria, to możemy się zastanowić, co dzięki nim uda nam się stworzyć. Jednym z najbardziej praktycznych pomysłów na dziewiarskie projekty są oczywiście ubrania z włóczki. Pamiętajmy, aby nie mylić włóczki z wełną, która często kojarzona jest jedynie z zimowymi akcesoriami. Dzięki umiejętnościom dziewiarskim będziemy mogli stworzyć stylowe i oryginalne ubrania na szydełku czy drutach dla siebie i swoich bliskich. Pomyślcie, jak szykownie będziemy się prezentować w ażurowych sukienkach wykonanych z bawełnianej włóczki latem, albo jak komfortowo będziemy się czuli we własnoręcznie zrobionym golfie podczas zimowych wieczorów. 

Zabawki dla dzieci z włóczki 

Kolejnym pomysłem na projekty są zabawki dla dzieci. Jest to świetny pomysł dla wszystkich mam, które będą odpoczywać i relaksować się w momencie tworzenia czegoś wyjątkowego dla swoich pociech. Pamiętajmy, że nie wszystkie maskotki dla dzieci, które znajdują się w sklepach spełniają normy OEKO Tex – to znaczy, że nie każda zabawka jest odpowiednia dla skóry naszych dzieci. Własnoręcznie stworzone maskotki dadzą nam pewność, że nasz maluch jest bezpieczny, a dodatkowo możemy tworzyć je z myślą o konkretnym dziecku i na przykład wyszyć dodatkowo jego imię, co sprawia, że przedmiot nabiera wartości sentymentalnej. 

Dekoracje do domu na szydełku 

Ostatnim pomysłem na robótki ręczne wykonane z włóczki są wszelkiego rodzaju dekoracje do naszych domów czy mieszkań. Koce i narzuty świetnie sprawdzą się w każdym salonie i sypialni. Dzięki temu, że sami wykonujemy nasze robótki, możemy dostosować dekoracje, nad którymi pracujemy do stylu naszych wnętrz i nie zapłacić przy tym kroci. Prostym elementem dekoracyjnym, który sprawia, że w domu robi się dużo przytulniej, są sweterkowe osłonki na kubki, które są świetnym pomysłem na jesienne i zimowe wieczory. 

Jeśli mamy zapał i nieco cierpliwości, to robienie na drutach i szydełkowanie stanie się naszą pasją, od której ciężko będzie nam odejść. Oprócz tego, że dzięki temu hobby jesteśmy w stanie całkowicie się zrelaksować, to dodatkowo zyskujemy rzeczywiste robótki, które wykorzystujemy na co dzień. Z włóczki można zrobić ubrania na cały rok, maskotki dziecięce czy ciekawe dekoracje do domu. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *