Na luzie

Jak korzystnie pozbyć się ubrań? 6 sposobów

Twoja szafa wypchana jest po brzegi, komoda się nie domyka, a podczas zmiany garderoby z zimowej na letnią znajdujesz rzeczy, których ani razu nie miałaś na sobie? Jeśli coś z tego Cię dotyczy musisz natychmiast przejrzeć swoją garderobę i obiektywnie stwierdzić, które z ubrań nie będą Ci już potrzebne. Kiedy już to zrobisz, warto zastanowić się jaki będzie najkorzystniejszy sposób pozbycia się ich.

Allegro, Olx

Na tych portalach ludzie sprzedają wszystko, od myszki do komputera po nowy traktor. Znajdzie się tam też miejsce dla ubrań. Jeśli sprzedajesz używane ubrania to wypierz je i wyprasuj, a także sfotografuj w dobrym świetle, aby ładnie się prezentowały. Ceny nie mogą być zbyt wysokie – podejdź racjonalnie do sprawy i nie zawyżaj cen, szczególnie jeśli widać na ubraniach ślady użytkowania. Możesz także zdecydować się na licytację jeśli chcesz się ich po prostu pozbyć, a określona cena nie ma dla Ciebie znaczenia.

Vinted, Szafa

To odpowiedniki allegro, które skupiają się jedynie na ubraniach i dodatkach. Skierowanie głównie dla kobiet oferują wystawienie swoich ubrań i możliwość wymiany z innymi. Podoba Ci się sukienka innej użytkowniczki? Napisz do niej i zaproponuj wymianę na coś fajnego z Twojego profilu. Tym sposobem pozbywasz się niepotrzebnych ubrań, przy okazji zmieniając swoją garderobę.

Grupy na Facebooku

Na portalach społecznościowych, szczególnie Facebooku istnieje wiele lokalnych grup sprzedażowych. Dodaj się do nich, aby wystawiać swoje ubrania i umawiać się z innymi dziewczynami na przymiarki. Jest to całkowicie bezpieczne, ponieważ nie musisz nikogo zapraszać do siebie do domu, ani tym bardziej iść do kogoś – wystarczy, że umówicie się w jakiejś galerii handlowej i tam dokonacie transakcji.

Lokalny bazar

Zazwyczaj w weekendy w wielu miastach i miasteczkach organizowany jest targ, giełda bądź bazar, gdzie lokalni producenci sprzedają swoje produkty. Zastanów się, czy dobrym pomysłem nie byłoby wystawienie tam swojego wieszaka z ubraniami. Jeśli obawiasz się, że masz ich zbyt mało umów się z koleżanką, że wspólnie zorganizujecie taką wyprzedaż. Spędzicie razem czas, a gotówka na pewno wpadnie Wam do kieszeni.

Sieciówki

Od czasu do czasu duże sieci odzieżowe organizują proekologiczne akcje, w których można oddać swoje używane ubrania do sklepu w zamian za jakiś upominek czy bon do wykorzystania. Zajrzyj na profile znanych Ci marek i przekonaj się, czy któraś z nich właśnie teraz nie organizuje takiej akcji. Gwarantuję Ci, że co najmniej raz do roku któraś firma wpada na taki chwyt marketingowy.

Czerwony krzyż

Oddanie ubrań potrzebującym to bardzo miły gest. Pamiętaj, aby do kontenerów nie wrzucać dziurawych, poplamionych rzeczy, które nie nadają się do użytku. Ludzie, którzy je otrzymają potrzebują pomocy, ale nie będą chodzić w łachmanach. Oddaj to, co sama jeszcze byłabyś skłonna założyć – okaż szacunek potrzebującym.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *