Na luzie

Manicure hybrydowy – na czym polega jego fenomen?

Ten rodzaj malowania paznokci już od paru lat podbija serca kobiet na całym świecie. Co w nim jest takiego, że z radością rezygnujemy już z usług kosmetyczek i zwykłych lakierów sprzedawanych w drogeriach? Istnieje parę wyjaśnień.

Trwałość

Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach około trzech tygodni. Jest to świetna alternatywa dla tych kobiet, które po pomalowaniu paznokci zwykłym lakierem już następnego dnia – czasem nawet i tego samego! – dostrzegają odpryski koloru. Poza tym, hybryda jest o wiele trwalsza. Możemy pozwolić sobie na dłuższą kąpiel czy odważniejsze otwieranie puszek, ponieważ nasz manicure powinien bez problemu przetrwać takie próby. Nie jest on wprawdzie tak trwały jak paznokcie akrylowe czy manicure tytanowy, ale wytrzyma na pewno więcej niż zwykły lakier.

Naturalność

Duża grupa kobiet nie decyduje się na paznokcie żelowe czy tipsy z jednego prostego powodu – są one bardzo widoczne. Znacząco odróżniają się swoim wyglądem od naturalnych paznokci, co może wielu osobom nie odpowiadać. W przypadku hybrydy nie mamy tego problemu. Lakier wygląda naturalnie, tworzy odrobinę grubszą powłokę od zwykłego, jednak jest to bardzo subtelna różnica. Pomimo naturalnego wyglądu, podobnie jak wyżej wspomniane metody, utwardza płytkę paznokcia i zapobiega złamaniom.

Wygląd

Często narzekamy, jak problematyczne jest nakładanie zwykłego lakieru – a to przebijają przebarwienia, a to nierówno rozłożył nam się kolor. W tym przypadku nie mamy takich problemów. Lakiery hybrydowe zapewniają idealne krycie zazwyczaj już po nałożeniu dwóch warstw. Ponadto, dzięki ostatniej, przeźroczystej warstwie, nasze paznokcie przez cały okres noszenia fantastycznie się błyszczą. Masz ochotę na matowy manicure? Wiele firm oferuje również produkty służące do wykończenia bez połysku.

Zdobienia

Manicure hybrydowy jest wykonywany z użyciem lampy UV, bez jej pomocy kolory nie zastygną. Właśnie przez ten aspekt mamy niekończące się pole do popisu dla artystek, jak i początkujących, które niezbyt pewnie czują się z pędzelkiem w dłoni. Możemy malować wymyślne kształty, zmazywać je i poprawiać w nieskończoność. Lakier nie zastygnie, dopóki nie będzie miał styczności z promieniowaniem UV. Na rynku dostępna jest też cała masa zdobień – mieniące się pyłki, naklejki, paseczki i kryształki, które mogą wzbogacić naszą stylizację. Wszystko to utrzymuje się o wiele lepiej niż na standardowych lakierach, ponieważ działanie lampy skutecznie to przymocowuje.

Dostępność

W chwili obecnej na rynku jest bardzo wiele firm oferujących lakiery hybrydowe, jak i cały sprzęt do ich wykonywania. Nie potrzebujemy już wykwalifikowanych kosmetyczek, u których będziemy cyklicznie zostawiać duże kwoty pieniędzy. Możemy we własnym domu wyczarować sobie piękne i trwałe paznokcie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *