Makijaż

Męski makijaż, być, czy nie być?

Kiedy mowa idzie o makijażu, to od razu ukazuje się obraz kobiety z mnóstwem różnych środków kosmetycznych. Jednak nie wszyscy podejrzewają, że oprócz profesjonalnego makijażu dla kobiet – aktorek, modelek, celebrytek itp., istnieje taki sam makijaż dla mężczyzn, i różnicy w cenie i czasochłonności praktycznie nie ma.

 

Męski makijaż wykorzystują nie tylko gwiazdy kina, tv, ale nawet politycy i nie ma się czemu dziwić. Ludziom publicznym, którzy występują przed kamerami i oświetleniem, jest potrzebny taki myk. Po to, aby zlikwidować niepotrzebny błysk skóry, worki pod oczami, odświeżyć wyraz twarzy, po prostu godnie wyglądać. Szczególnie taki make – up jest potrzebny dla sesji zdjęciowych.

Czego najczęściej używają mężczyźni?
Oczywiście w codziennym życiu mężczyźni nie korzystają z cieni, tuszy czy szminek. Podstawowymi środkami dla profesjonalnego męskiego makijażu są:

  • Krem nawilżający z tonizującym efektem, który jest niezbędny dla przygotowania twarzy do naniesienia kolejnych kosmetyków.
  • Kamuflażowa tonacja, która pozwala ukryć wady skóry, takie jak pryszcze, opuchnięcia czy plamki.
  • Pudra lub pudra matowa, dzięki której odcień twarzy można zrobić bardziej równomiernym, usunąć przetłuszczenia i blask.
  • W oddzielnych przypadkach wykorzystywane są cienie dla brwi, zazwyczaj wtedy, gdy brwi wymagają korekcji lub mają inny kolor niż włosy.
  • Balsamy dla ust w naturalnych kolorach, zazwyczaj wykorzystywane są w teatrach lub przy wystąpieniach publicznych. Pozwalają one zrobić usta bardziej jaskrawe.

Przy kształceniu wizerunku, najważniejszą zasadą jest niewidoczność i praktycznie totalna identyczność z naturalnymi odcieniami, inaczej twarz mężczyzny wygląda nienaturalnie i głupio.

W całości dążenie do schludności, powinno być normalnym zjawiskiem wśród mężczyzn, niezależne od rodzaju wykonywanego zawodu, czy to jest zwykły menadżer, czy model. Zwykły krem dla twarzy, ładne ogolenie, korekcja brwi i to chyba tyle, co jest potrzebne mężczyźnie dla zgrabnego i miłego wyglądu. Makijaż typu pudry, kremy itp., zasługują uwagi tylko w szczególnych przypadkach.

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *